VIDEO V tradičnom derby pri Hrone úspešnejšia Bystrica

Peter Pucher a Michal Hudec na vhadzovaníPeter Pucher a Michal Hudec na vhadzovaní Zdroj: SITA

ZVOLEN - Vo Zvolene sa hral vyrovnaný zápas. Obidva tímy dlho taktizovali, slušne zaplnený štadión videl iba minimum vyložených šancí. Do vedenia mohli ísť domáci v 11. min v prečíslení dvoch na jedného, keď Chovan prihral Pucherovi, ktorý sa zoči-voči Šimonovičovi nepresadil. Zvolenčania nevyužili tri presilovky, hostia jednu a práve keď sa ubránili, udreli.

V 31. min Tománek tvrdo vystrelil, brankár Škrečko puk iba vyrazil a Kútny zblízka poslal puk do odkrytej časti bránky - 0:1. O minútu na to mohlo byť vyrovnané. To by však museli Zvolenčania využiť druhé prečíslenie dvoch na jedného. Tentoraz L. Jurík naservíroval puk Zuzinovi, ale ten netrafil bránku. V 35. min sa na opačnej strane po Šechného strele ocitol v šanci pred Škrečkom Rumpel, no neprekonal ho. Domáci sa dočkali vyrovnávajúceho gólu v závere druhej tretiny. Po vyhratom buly Lukáša Juríka skóroval spoza ľavého kruhu od mantinelu Vosátko - 1:1.

Tretia tretina patrila Banskej Bystrici, ktorej hráči sa dostali do viacerých šancí. Hostia pohrozili už v presilovke, no Biro ani Šechný nedostali puk do zvolenskej bránky. Nepodarilo sa to ani Kútnemu v 53. min, či Paľovovi o minútu neskôr. Dôležité momenty nastali v 58. min, keď sa do vyloženej šance dostali domáci. Pucher s Chovanom zblízka neprekonali Šimonoviča, následne Sýkora poslal puk Tománkovi, ktorý sa od vlastnej modrej čiary dostal až pred Škrečka a strelil rozhodujúci druhý gól Banskej Bystrice. Zvolenčania sa v závere snažili hrať power-play, ktorá im nevyšla, pretože 42 sekúnd pred klaksónom poslal puk do prázdnej bránky Hudec - 1:3. Dráma však pokračovala aj v záverečných sekundách, o ktorú sa postarali Hačšák s Kovářom, avšak na skóre sa už nič nezmenilo.

HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 39. Vosátko (L. Jurík) - 31. Kútny (Tománek), 58. Tománek (J. Sýkora), 60. M. Hudec (Tománek)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Tornay, 3121 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith - V. Baláž, L. Jurík, Zuzin - Marcinek, Škoda, Otčenáš

Banská Bystrica: Šimonovič - Kolba, Biro, Cebák, Cunik, Bambúch, Vantroba, Kubka, Vizváry - Tománek, M. Hudec, J. Sýkora - Rumpel, Šechný, Kútny - A. Bezák, Paľov, Macejka - Vartovník, Heizer, Hamrák

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Už sme videli takýchto zápasov viac. Bol to dobrý hokej, taktický z jednej i z druhej strany. Od stavu 1:1 to už bolo o tom, že kto dá gól, zvíťazí. Postaral sa o to Tománek, ktorý boduje v Banskej Bystrici v každom zápase. Dnes nám strelil jeden gól a pridal aj dve asistencie. My takéhoto hráča nemáme, a to nám chýba. Banská Bystrica nebola lepšia. Bolo to otvorené na oboch stranách, rozhodol však Tománek, ktorý aj keď má jednu šancu, tak z nej vie dať gól. V mojom mužstve chýbajú hráči, ktorí by pravidelne v každom zápase bodovali."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Domáci nám dali od úvodu najavo, že vo Zvolene sa body získavajú ťažko. V prvej tretine nás do ničoho nepustili. My sme však pokračovali v našej hre, dali sme gól a súper so šťastím odpovedal. V tretej tretine to už bolo správne a dramatické derby, presadil sa "kat zvolenského hokeja" Roman Tománek, ktorý dal náš vedúci gól. Od tej chvíle sme boli lepším tímom a zaslúžene sme zvíťazili."

• Zdroj: SITA, huste.tv