Weiss si pochvaľuje trávnik, zostavu zatiaľ tají

Tréner Weiss dohliada na svojich zverencovTréner Weiss dohliada na svojich zverencov Zdroj: SITA

JEREVAN - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss má pred piatkovým stretnutím proti Arménsku ešte jeden otáznik ohľadom základnej zostavy, ktorá vybehne na trávnik štadióna Republican. Oznámil to na štvrtkovej podvečernej tlačovej konferencii.

 

"Je známe, že máme určité problémy. Pre chorobu zostali doma Štrba a Sapara, doteraz ešte netrénovali Hološko a Oravec. Obaja to dnes vyskúšajú a uvidíme, ako na tom budú. Do takéhoto zápasu však môžu ísť len stopercentne zdraví hráči. Svoje rozhodnutie ohľadom jedného otáznika v zostave oznámim až v piatok pred stretnutím," skonštatoval Vladimír Weiss, ktorý bol pozitívne prekvapený ihriskom na štadióne Republican: "Trávnik je vo vynikajúcom stave, taký doma nemáme."

 

Slovenský tréner potvrdil, že jeho mužstvo pôjde v dueli s "horalmi" jednoznačne za víťazstvom. "Zajtra nás čaká jeden kľúčový a veľmi ťažký zápas. Verím, že môj tím je dobre pripravený, všetci sa už na toto stretnutie tešíme. Keďže na úvod kvalifikácie sme získali šesť bodov, bude dôležité ich teraz potvrdiť a zabodovať naplno aj v Arménsku. Vytvorili by sme si tak výhodnú pozíciu. V každom zápase chceme vyhrať, pretože je naším cieľom snívať čo najdlhšie postupový sen. Vieme, že to nebude prechádzka ružovou záhradou, ale verím, že sa nám podarí naplniť naše ambície."

 

Na adresu domáceho výberu Vladimír Weiss doplnil: "Je to výborné a rýchle mužstvo z ruskej školy. Arméni majú vynikajúcich jednotlivcov, z ktorých by som spomenul troch tophráčov. Je to asi ich najlepší futbalista Mchitarjan, útočník Movsisjan, ktorý na hrote veľa nabehá a čistý ľavák Manučarjan, ktorý mi pripomína Hagiho. Navyše, vie rozhodnúť zápas."

 

Trojica hráčov Martin Škrtel, Juraj Kucka a Miroslav Stoch má z prvých dvoch duelov na konte po jednej žltej karte. V prípade inkasovania druhej v Jerevane by chýbali v nasledujúcom žilinskom súboji proti Írsku, tento fakt však tréner Weiss pri skladaní základnej zostavy nebude brať do úvahy.

 

"Na to sa nesmieme pred takýmto duelom pozerať. Na ihrisko chceme v každom prípade poslať to najlepšie, čo máme. Nad tým, kto má karty, sa môžem potom zamýšľať v priebehu duelu pri striedaniach. V prípade, že bude priaznivý stav. Ale pri zostavovaní úvodnej jedenástky nie," odpovedal na otázku Vladimír Weiss.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy