VIDEO Arméni si bez problémov poradili s Andorrou

Radosť Arménskych futbalistovRadosť Arménskych futbalistov Zdroj: SITA

JEREVAN - Futbalisti Arménska zvíťazili v utorkovom stretnutí kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 nad tímom Andorry hladko 4:0 a so 7 bodmi sa dočasne dostali na čelo tabuľky. Arméni po triumfe nad Slovenskom nezaváhali v domácom prostredí v Jerevane ani v súboji s outsiderom a už do prestávky rozhodli o svojich troch bodoch. Strelecky boli úspešní postupne v 4. min Gevorg Ghazarjan, v 16. min Henrich Mchitarjan a v 33. min Jurij Movsisjan.

Strelecky boli úspešní postupne v 4. min Gevorg Ghazarjan, v 16. min Henrich Mchitarjan a v 33. min Jurij Movsisjan. Paradoxne rovnakí hráči strelili góly aj v piatok do slovenskej siete. V druhom polčase potom ešte v 52. min Marcos Pizzelli pridal štvrtý gól a potvrdil aktuálnu skvelú formu Arménov, ktorí bodovali v treťom zápase v rade, z toho v druhom naplno. A to ešte trénerovi Vardanovi Minasjanovi chýbali v zostave až štyria hráči, konkrétne "vykartovaný" Karlen Mkrtčjan a zranení David Manojan, Edgar Malakjan a Agvan Mkrtčjan.

Andorra ani vo svojom štvrtom kvalifikačnom vystúpení nebodovala a zo skóre 1:11 zostáva beznádejne posledná.

Arménsko - Andorra 4:0 (3:0)
Góly: 4. G. Ghazarjan, 16. Mchitarjan, 33. Movsisjan, 52. Pizzelli, ŽK: 58. Silva, 61. Lima, 68. J. Ayala, 74. Andorrá, rozhodoval: Mikulski (Poľ.)

Arménsko: Berezovskij - Hovsepjan, Mkojan, Arzumanjan, Artak Jedigarjan - Mchitarjan, Artur Jedigarjan - Pizzelli (83. Juspašjan), Manucharjan, G. Ghazarjan (67. Malakjan) - Movsisjan (54. Goharjan)
Andorra: J. A. Gómes - Escura, Bernaus, Lima, C. Martínez (87. Rubio) - M. Vieira, S. Gómez, Moreno (53. M. Jiménez), J. Ayala - F. Silva, Vales (64. Andorrá)