VIDEO Výhra Žiliny v Z. Moravciach, hetrik Majtána

Žilinská radosť po jednom z gólovŽilinská radosť po jednom z gólov Zdroj: TASR

ZLATÉ MORAVCE - V predohrávanom dvanástom kole Corgoň ligy si zmerali sily nováčik s majstrom. Už v piatej minúte rozohral Kuračka rohový kop. K lopte sa dostal Janečka, ale z päťky hlavou nenamieril presne. Po štvrtine hry dal o sebe vedieť aj majster. Najskôr Gergel dlhým pasom vysunul Cessaya, ten sa šikovne uvoľnil, avšak z 13 metrov minul bránu.

Prebiehala 15. minúta, Majtán sa pretlačil cez obrancu a povedľa bezmocného Kuciaka s prehľadom otvoril gólový účet stretnutia. Už o 4 minúty prišla čítanková akcia hostí po osi Vladavič-Gergel s gólovou koncovkou Majtána (0:2). V 34. minúte Pavlovičovu strelu zablokovala obrana hostí na roh. Po ňom mal možnosť skórovať Janečka, ktorý z troch krokov neprestrelil obranný val hostí.

Po zmene strán sa domáci snažili vrátiť do stretnutia, ale herná kvalita bola na strane majstra. V 54. minúte Kuračka rozohral priamy kop, Pavelka hlavičkou mieril vedľa. V 57. minúte vyrobil hrúbku Majerník, Cessay sa rútil sám na Kuciaka, ten však zachránil. Po hodine hry Cessay parádne vysunul Vladaviča, ten zoči-voči Kuciakovi mieril iba doňho. V 63. minúte opäť strela kontra hostí po osi Vladavič-Majtán, Zošák napálil loptu iba do brvna. Prišla 74. minúta, Zošák prešiel domácou obranou ako nôž s maslom a s prehľadom upravil na 0:3. Už o 2 miníty sa skóre opäť zmenilo, keď agilný Majtán svojim tretím gólom dovŕšil hetrik. V závere majster koncertoval a domáci boli vďační aj za záverečný hvizd zozhodcu Pavlíka.

ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 0:4 (0:2)
Góly: 15., 19., 76. Majtán, 74. Zošák. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: 31. Majtán (Žilina), 2092 divákov.

Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Janečka, Mejerník, Chren - Pavlovič (46. Tomko) - Náther (83. Ondrejka), Babic (32. Stojanovič), Kuračka, Candrák - Pavelka

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Pečalka, Šourek, Leitner - Gergel (70. Vyskočil), Guldan, Zošák, Vladavič (81. Rilke) - Majtán, Ceesay (76. Oravec)

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Žilina nás vyškolila z efektivity. Aj my sme mali svoje príležitosti, no my sme ich nepremenili. Futbal bol pre divákov dobrý. My sa musíme poučiť z chýb a pokračovať ďalej."

Pavel Hapal, tréner MŠK: "Videli sme zaujímavý zápas, napriek tomu, že sme vyhrali vysokým rozdielom. Do polčasu som nebol spokojný s defenzívou. Súper si vytvoril niektoré príležitosti, tie však nevyužil. Som rád, že sa nám v lige darí najmä na ihriskách súperov."

• Zdroj: TASR, huste.tv