VIDEO Chicharito zariadil postup United, návrat Čecha

Javier ´Chicharito´ Hernández rozhodol o postupeJavier ´Chicharito´ Hernández rozhodol o postupe Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United postúpili do štvrťfinále Ligového pohára až zásluhou gólu v poslednej minúte. Na domácom ihrisku dal kouč Alex Ferguson príležitosť viacerým náhradníkom a tí zdolali Wolverhampton 3:2.

Manchester sa dostal dvakrát do vedenia, hostia však na góly Portugalčana Bébého aj Kórejčana Parka dokázali rýchlo odpovedať.

Postup favoritovi zabezpečil až Mexičan Javier Hernández, ktorý potvrdil skvelú formu. Cez víkend rozhodol v Premier League dvoma gólmi o výhre 2:1 nad Stoke City a v posledných štyroch ligových zápasoch skóroval štyrikrát.

Slovenský futbalista Marek Čech sa po dvojmesačnej prestávke spôsobenej zranením vrátil do základnej zostavy anglického West Bromwich Albion. Tréner Roberto Di Matteo zaradil ľavého obrancu do úvodnej jedenástky v súboji osemfinále Ligového pohára - Carling Cupu proti Leicestru City. Marek Čech odohral prvý polčas, do druhého dejstva ho nahradil Nicky Shorey. WBA napokon bez väčších problémov zvíťazil 4:1 a postúpil do ďalšej fázy.

"Som veľmi spokojný. Noha ma už vôbec nebolí a nebrzdí, cítil som sa dobre. Som veľmi rád, že som mohol po dlhom čase odohrať aspoň jeden polčas a samozrejme, teší ma naše jasné víťazstvo," povedal po zápase Marek Čech.

Birmingham City - Brentford 1:1 po predĺžení, na pok. kopy 4:3
Ipswich Town - Northampton 3:1
Leicester City - West Bromwich 1:4 - Marek Čech (West Bromwich) odohral prvý polčas
Wigan Athletic - Swansea City 2:0
Manchester United - Wolverhampton 3:2

• Zdroj: SITA, ČTK, goalsarena.com