V Marseille sa nehralo, na čelo sa prebojoval Brest

Alexandre Lacazette oslavuje gól do siete SochauxAlexandre Lacazette oslavuje gól do siete Sochaux Zdroj: SITA

PARÍŽ - V derby sobotňajšieho programu 11. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2010/2011 zvíťazil Brest nad St. Etiénne 2:0 a stal sa novým lídrom súťaže.

Domáci o svojom víťazstve rozhodli v záverečnej pätnásťminútovke, keď sa v 77. min presadil Lička a o sedem minút neskôr Poyet. Lyon si poradil so Sochaux 2:1. V 31. min otvoril skóre merania síl Michel Bastos, v 66. min vyrovnal Brown Ideye, už o tri minúty však priklonil misky váh na stranu domácich Lacazette. Toulouse na vlastnej pôde remizoval s Lens 1:1. Duel súpera MŠK Žilina v základnej F-skupine Ligy majstrov 2010/2011 Olympique Marseille s Rennes odložili pre nespôsobilú hraciu plochu.

Výsledky sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2010/2011:

Auxerre - Nice 2:0 (1:0)
Góly: 43. Birsa, 78. B. Pedretti

Brest - St. Etiénne 2:0 (0:0)
Góly: 77. Lička, 84. Poyet

Caen - Nancy 2:3 (1:2)
Góly: 13. Arabi, 52. K. Traoré - 36. Hadji (z pok. kopu), 39. Tafforeau (vlastný), 70. B. Traore

Lorient - Arles 2:0 (0:0)
Góly: 56. K. Gameiro, 77. Kitambala

Lyon - Sochaux 2:1 (1:0)
Góly: 31. M. Bastos, 69. Lacazette - 66. Brown Ideye

Toulouse - Lens 1:1 (1:1)
Góly: 6. Machado (z pok. kopu) - 28. Yahia