Hapal: Konečne bodovať, futbal prináša aj prekvapenia

Pavel Hapal na tlačovke pred zápasom s MarseillePavel Hapal na tlačovke pred zápasom s Marseille Zdroj: TASR

ŽILINA - Tri predošlé pokusy futbalistom MŠK Žilina nevyšli, preto ich primárnym cieľom v stredajšom zápase 4. kola F-skupiny Ligy majstrov proti Olympique Marseille je ukončiť čakanie na zisk historických bodov. Pred dvoma týždňami na pôde francúzskeho šampióna k nemu boli blízko, ale napokon sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo favorita 1:0, ktoré zariadil hlavičkou v 48. minúte stopér Souleymane Diawara.

Slovenský zástupca však má na čom stavať - vo Francúzsku sa prezentoval najmä v druhom polčase sympatickým a odvážnym výkonom. Po predošlých výpraskoch 1:4 s londýnskou Chelsea a 0:3 so Spartakom Moskva je to pozitívny signál: "Dokázali sme si, že môžeme držať s veľmi silným a kvalitným súperom krok aj na jeho ihrisku. V druhom polčase sme donútili Marseille strachovať sa o výsledok do posledných minút. Preto verím, že nadviažeme na kvalitný výkon z druhého polčasu. Sme si vedomí toho, že sa dostávame do druhej polovice skupinovej fázy Ligy majstrov. V tej prvej sme z hľadiska bodovej stránky neboli úspešní, ale veríme, že sa to zlepší. V zostávajúcom priebehu chceme získať body, veríme, že sa nám to podarí už zajtra," vyhlásil kouč Žiliny Pavel Hapal.

V generálke na súboj s francúzskym šampiónom remizovali jeho zverenci s Banskou Bystricou 3:3 a vedú tabuľku Corgoň ligy s náskokom štyroch bodov pred Senicou. Pohodu z domácej súťaže by "šošoni" radi preniesli aj na medzinárodnú scénu: "Premýšľať o tom, či je Marseille veľkoklub a my nie, to v hlavách nemáme. Pokúsime sa vytvoriť viac šancí v prvom zápase. Marseille je na tom, čo sa týka postavenia v tabuľke, horšie ako Spartak Moskva a Chelsea, ale je to kvalitný tím. Viem, že myslenie celého klubu je postúpiť ďalej, takže to je rozdiel medzi nami a nimi. My sa pokúsime urobiť všetko pre to, aby sme mali šancu hrať na jar Európsku ligu. Futbal je však krásna hra, ktorá prináša prekvapenia. Matematicky je ešte možné dosiahnuť aj druhé postupové miesto a pokiaľ šanca existuje, urobíme pre to maximum," vyhlásil český kormidelník.

Očakávania verejnosti sú veľké: "Je to jedna z posledných šancí a sme si toho vedomí. Pred nami sú tri kolá, ale už tento najbližší zápas je pre nás veľmi dôležitý. Samozrejme, všetci to vnímame tak, že sme schopní doma Marseille zdolať alebo s ním bodovať. Túžime byť úspešní, ale ten zápas bude nesmierne ťažký," vyhlásil Hapal na predzápasovej tlačovej konferencii.

Tu bude player

Svojho "šéfa" doplnil kapitán Róbert Jež: "Dnes sme mali video, tréner nám niečo povedal o súperovi. Varianty na Marseille sú pripravené, ale prezrádzať ich nebudem. Myslím si, že Marseille a Spartak sú na približne rovnakej úrovni. S tým rozdielom, že vo Francúzsku sme podali lepší výkon ako v Moskve, kde sme vyhoreli. Nie je to veľmi príjemné, keď trikrát prehráte, ale naši súperi v skupine sú troška inde ako my všetci, čo sme v lige. Negatívne stopy to však nezanechalo, lebo po tých zápasoch v Lige majstrov sme v domácej lige dokázali vyhrať, ale tam je to o niečom inom. Pokiaľ zajtrajší zápas nevyhráme, asi už môžeme zabudnúť aj na 3. priečku v tabuľke."

Pravdepodobná zostava MŠK: Dúbravka - Angelovič, Pečalka, Šourek, Leitner - Rilke, Jež, Bello, Vladavič - Oravec, Majtán.