VIDEO Chelsea suverénne zdolala Spartak a postupuje

Gólová radosť hráčov ChelseaGólová radosť hráčov Chelsea Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v zápase 4. kola F-skupiny Ligy majstrov nad Spartakom Moskva 4:1 a postúpili predčasne do osemfinále. Chelsea súverénnym spôsobom prešla skupinovou fázou, keď po štyroch dueloch má na konte 12 bodov a skóre 12:2. V skupinovej fáze LM neprehrala Chelsea doma už 22 stretnutí so skóre 40:7.

Úradujúci anglický majster nastúpil bez stopéra Johna Terryho a tak kapitánsku pásku prevzal Didier Drogba. K dispozícii nemali domáci ani zranených stredopoliarov Florenta Maloudu a Franka Lamparda. Zrejme aj vďaka tomu sa futbalisti Chelsea do očakávaného úvodného tlaku vôbec nedostali. Hostia stíhali s favoritom držať krok vo všetkých ukazovateľoch vrátane rýchlosti a pred bránou súpera boli v prvom polčase aj o poznanie nebezpečnejší. V 7. minúte sa po peknej akcii Spartaka a spätnej prihrávke dostal v šestnástke k zakončeniu McGeady, ale jeho technická strela tesne minula žrď. Chelsea si gólovú šancu nevypracovala, na druhej strane Čech s námahou vytlačil prízemnú strelu od Alexa a Kombarovova delovka mierila nad.

Do druhého polčasu vybehli domáci aktívnejšie a hneď to prinieslo ovocie. Svoj piaty gól v Lige majstrov zaznamenal v 49. minúte Nicolas Anelka - 0:1. Hostia odpovedali, nebezpečne vystrelil Alex, Čech s námahou jeho strelu vyboxoval. Domáci sa po strelenom góle upokojili a začali mať navrch. Po hodine hry zastavil Makejev v šestnástke prenikajúceho Drogbu len za cenu faulu a z pokutového kopu zvýšil samotný africký legionár na 2:0. Hráči londýnskeho tímu začali dominovať, po priamom kope z pravej strany sa hlavou presadil obranca Branislav Ivanovič - 3:0. Hosťom sa nádej na lepší výsledok rozsypala v rozpätí sedemnástich minút. Domáci neskôr prestriedali ofenzívne opory, avšak šance naďalej pribúdali na oboch stranách. V závere po jednom z brejkov sa dostal k lopte striedajúci Baženov a skóroval do odkrytej brány. V závere sa ešte v neprehľadnej situácii najlepšie zorientoval perd bránou horstí Ivanovič a z ototčky dal svoj druhý gól v zápase - 4:1.

Chelsea Londýn - Spartak Moskva 4:1 (0:0)
Góly: 49. Anelka, 62. Drogba (11 m), 66.a 90. Ivanovič - 86. Baženov. ŽK: Mikel - Kombarov, Ivanov, Rozhodoval: Cakir (Tur.)

Chelsea: Čech - Paulo Ferreira, Ivanovič, Alex, A. Cole - Obi Mikel (69. McEachran), Ramires, Žirkov - Kalou, Drogba (76. Sturridge), Anelka (76. Kakuta).

Spartak: Dikaň - Ivanov, Pareja, Suchý, Makejev - McGeady (80. Baženov), Ibson, Šešukov (67. Drinčič), Kombarov - Alex (69. Kozlov), Welliton.

• Zdroj: TASR, youtube