Zenit deklasoval Rostov, Hubočan ruským majstrom!

Hráči Zenitu oslavujú ruské doubleHráči Zenitu oslavujú ruské double Zdroj: SITA

PETROHRAD - Víťazom najvyššej ruskej súťaže - Premier League sa s predstihom stal Zenit Petrohrad, ktorý si v nedeľňajšom stretnutí 28. kola na vlastnom trávniku poradil s FK Rostov bez problémov 5:0 a pred druhým CSKA Moskva má dve kolá pred koncom ročníka nedostihnuteľný osembodový náskok.

Zenit bol v nedeľu produktívny predovšetkým v záverečnej štvrťhodinke, keď nastrieľal štyri góly. Zverencom talianskeho trénera Luciana Spallettiho je i slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan, ktorý momentálne laboruje so zranením. Až do nútenej zdravotnej prestávky však patril odchovanec žilinského futbalu k stabilným členom základnej zostavy Petrohradčanov, keď 23-krát nastúpil od úvodu a celkovo strávil na trávniku doteraz 1988 minút.

"Všetci sme verili, že už dnes sa nám podarí dotiahnuť snahu do úspešného konca a potvrdiť majstrovské ambície. V prvom polčase sa nám veľmi nedarilo, po zmene strán sme však zlomili odpor súpera a začali sme strieľať góly. Sme veľmi šťastní,“ povedal po zápase stredopoliar čerstvého ruského majstra Roman Širokov. Jeho tímový kolega z ofenzívy Alexander Keržakov vyhlásil: "Sľúbil som svojej dcérke, že vyhráme a získame titul, preto sa nám to dnes už muselo podariť. Ďakujem tiež hráčom Spartaka Naľčik, ktorí v závere vyrovnali v dueli s CSKA a my tak môžeme už dve kolá pred koncom oslavovať.“

Futbalisti zo štadióna Petrovskij sa tešia z druhého majstrovského titulu v samostatnej ruskej lige. Premiérovo triumfovali v roku 2007 a aj vtedy boli súčasťou kádra slovenskí futbalisti - víťazný pohár dvíhali nad hlavu stopér Martin Škrtel a brankár Kamil Čontofalský. Predtým sa Petrohradčania stali šampiónmi ešte za čias bývalého Sovietskeho zväzu, a to v roku 1984.

V tejto sezóne pridal Zenit do svojej vitríny aj trofej za víťazstvo v národnom pohári

Naľčik - CSKA Moskva 1:1

Zenit Petrohrad - FK Rostov 5:0 - Tomáš Hubočan (Zenit) nehral pre zranenie

• Zdroj: SITA, youtube