VIDEO Hamšík dvoma gólmi prispel k výhre Neapolu

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: TASR

RÍM - V nedeľňajšom stretnutí 13. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Neapol - Bologna zažiaril Marek Hamšík, ktorý sa na víťazstve 4:1 podieľal dvoma presnými zásahmi.

Kapitán slovenskej reprezentácie, ktorý naposledy zaznamenal v lige dva góly 31. októbra 2009 proti Juventusu Turín (3:2), najprv v 36. min zužitkoval prihrávku Edinsona Cavaniho, keď krížnou strelou zvnútra šestnástky trafil presne do pravého horného rohu bránky súpera. Z pohľadu domácich to bol poisťujúci gól, keďže sa už v 2. min presadil Christian Maggio. Hamšík potom skóroval aj v 48. min, keď sa zblízka presadil po rohovom kope. Tréner Walter Mazzarri ho vystriedal v 57. min.

Futbalisti úradujúceho talianskeho majstra Interu Miláno neuspeli na ihrisku Chieva Verona 1:2 a zaznamenali už tretiu prehru v tejto ligovej sezóne. Zverencom trénera Rafaela Beníteza patrí po 13. kole nelichotivé šieste miesto.

Zaváhali aj hráči Lazia Rím, ktorí len remizovali na trávniku Parmy 1:1. Domáci viedli od 23. min zásluhou nestarnúceho argentínskeho útočníka Hernána Crespa, na konečných 1:1 vyrovnal v nadstavenom čase prvého polčasu Sergio Floccari. Útočník Sampdorie Janov Giampaolo Pazzini sa stal hrdinom zápasu v Lecce. Pazzini strelil pri víťazstve 3:2 všetky tri góly svojho tímu.

Hráči Juventusu Turín zvíťazili na trávniku FC Janov 2:0. O presné zásahy sa postarali portugalský brankár domácich Eduardo dos Reis Carvalho, ktorý si v 18. min dal vlastný gól a o päť minút na to srbský legionár Miloš Krasič. "Stará dáma" zatiaľ nastrieľala v lige 25 gólov, čo je najviac zo všetkých tímov, a inkasovala 13-krát.

Lecce - Sampdoria Janov 2:3 (0:2)
Góly: 72. Di Michele, 83. Diamoutene - 8., 40. a 88. Pazzini (druhý z pok. kopu), ČK: 38. Chevantón (Lecce), 6609 divákov

Parma - Lazio Rím 1:1 (1:1)
Góly: 23. H. Crespo - 45.+ Floccari, 14 062 divákov

FC Janov - Juventus Turín 0:2 (0:2)

Góly: 18. Eduardo (vl. gól), 23. Krasič, 27 474 divákov

• Zdroj: SITA, youtube