Ligovú jeseň v Česku uzavreli dve výhry hostí

Dvojgólový Kovařík rozhodol o výhre JabloncaDvojgólový Kovařík rozhodol o výhre Jablonca Zdroj: www.fkjablonec.cz

PRAHA - Dve výhry hosťujúcich mužstiev uzavreli jesennú časť prvej českej futbalovej ligy. Jablonec zvíťazil v dohrávke 17. kola v Tepliciach 2:1 a prezimuje na štvrtom mieste, Brno zostalo predposledné po domácej prehre 0:2 s Baníkom Ostrava.

Teplice dohrali ligovú jeseň vo veľkom útlme, z posledných štyroch zápasov vyťažili jediný bod. O výhre Jablonca rozhodol dvoma gólmi Kovařík, domáci sa prebudili až v závere, to im ale stačilo len na Mahmutovičovo zníženie.

Baníku zabezpečili trojbodový zisk v Brne a posun na desiate miesto dva góly v rozmedzí desiatich minút druhého polčasu. Vedúci gól strelil v 53. minúte z penalty Neves, druhý pridal hlavou Šenkeřík. Baník tak prelomil dlhú sériu brnenských neúspechov, lebo naposledy vyhral v juhomoravskej metropole pred vyše šestnástimi rokmi.

Teplice - Jablonec 1:2 (0:2)
Góly: 85. Mahmutovič - 31. a 47. Kovařík, 1950 divákov

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Góly: 53. Neves (11 m), 62. Šenkeřík, 2109 divákov
Andrej Hodek hral do 79. minúty, Martin Husár (obaja Brno) absolvoval celé stretnutie, Ján Greguš odohral celý zápas a dostal v 74. min žltú kartu, Róbert Zeher (obaja Ostrava) hral do 85. minúty.

• Zdroj: ČTK, SITA