Zlaté Moravce vyradili Nitru, dvakrát sa červenalo

Zlaté Moravce sa tešia z postupuZlaté Moravce sa tešia z postupu Zdroj: TASR

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti ViOnu Zlaté Moravce sa stali semifinalistami Slovenského pohára, keď postúpili v dvojzápase cez Nitru. V utorňajšej odvete vyhrali Zlaté Moravce 2:0 a keďže pod Zoborom prehrali 0:1, dostali sa medzi posledných štyroch.

O postupe hráčov FC ViOn rozhodli presnými zásahmi Kuračka a Pavlovič.

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 2:0 (0:0) - prvý zápas: 0:1
Góly: 59. Kuračka, 87. Pavlovič, ŽK: 12. Chren, 84. Janečka - 85. Harbuľák, ČK: 70. Pavelka - 70. Hroššo (obaja za napadnutie), rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Petríček, 824 divákov

Zlaté Moravce:
M. Kuciak - Pavlenda, Janečka (90. Candrák), Pavol Majerník, Chren - Kuračka, Babic, M. Pavlovič, Náther (81. R. Tomko), Tomášek (58. Stojanovič) - Pavelka
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, Kolmokov, Harbuľák - Rák, Štetina (72. Chudý), I. Hodúr, Šimončič, Glenda (63. Kotora) - Valenta (83. Mikuš)

Nitra prišla do Zlatých Moraviec s jednogólovým náskokom z prvého zápasu, v odvete sa zverenci Ivana Galáda zamerali na ustráženie postupového výsledku. FC ViOn mal výborný nástup, gólman hostí Hroššo musel v úvodnej štvrťhodine vyriešiť pokusy Babica s Tomašekom, šancu Kuračku zblokoval Tóth, ktorý zobral loptu v šanci aj Pavelkovi. Potom vystrčili rožky aj hostia, Rák mal dve dobré parkety, no tiež bez efektu. V 35. min mali Zlaté Moravce najväčšiu šancu, Babic narazil v šestnástke loptu Pavelkovi, ktorý zo 14 m pálil tesne nad bránu hostí.

Aj vstup do druhého polčasu mali lepší domáci, Hroššo bol pozorný pri jedovke Babica aj ďalšej šanci Pavelku a tutovku Pavlendu v 54. min vyriešil gólman Nitry reflexívne. Zlaté Moravce sa ale predsa dočkali odmeny za aktivitu v 59. min, keď center Náthera poslal do siete hostí Kuračka, ktorý mal vzápätí na nohe aj vedúci gól FC ViOn. V 70. min sa strhla mela v šestkástke hostí, po ktorej videli červenú kartu domáci útočník Pavelka a brankár Nitry Hroššo. Zlaté Moravce hrali aj naďalej aktívne a v samom závere rozhodol o ich postupe Pavlovič.

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Nitra mala náskok z prvého zápasu a v prvom polčase hrala to, čo potrebovala. Za ten druhý ale patrí mojim chlapcom poďakovanie, mali sme päť čistých šancí, gól nás postavil na nohy a v závere rozhodol zaslúžene Pavlovič."

Ivan Galád (tréner Nitry): "Chceli sme veľmi postúpiť, nepodarilo sa nám to, sme smutní. V dvojzápase rozhodol druhý polčas druhého stretnutia. Domáci boli lepší, vypracovali si šance, škoda ale Rákovej príležitosti za stavu 0:0."