VIDEO Debakel Schalke, Bayern konečne zabral

Hráči Bayernu si mohli zhlboka vydýchnuťHráči Bayernu si mohli zhlboka vydýchnuť Zdroj: SITA

BERLÍN - V sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011 nepotvrdilo Schalke 04 Gelsenkirchen dobrú formu z ostatných zápasov a na pôde nováčika z Kaiserslauternu prehralo zahanbujúco 0:5. V drese "čertov z Betzenbergu" sa v záverečných 10 minútach objavil na trávniku aj slovenský futbalista Adam Nemec, naopak Erik Jendrišek presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

V stretnutí tabuľkových susedov zvíťazil mníchovský Bayern nad Eintrachtom Frankfurt až vďaka trom gólom v druhom polčase. Jediným mužstvom, ktoré dokázalo získať bod na ihrisku súpera, bol Bayer Leverkusen.

"Farmaceuti" iba remizovali v Hoffenheime 2:2 napriek tomu, že už po úvodných desiatich minútach viedli dvojgólovým rozdielom.

prvý Dortmund privítal posledný Mönchengladbach. Hostia síce viedli od 33. min gólom Marca Reusa, tesne pred prestávkou však vyrovnal Srb Neven Subotič. Líder bundesligy tromi gólmi po zmene strán potvrdil úlohu favorita, zvíťazil 4:1 a v tabuľke má pred druhým Mainzom sedembodový náskok.

Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 4:1 (1:1)
Góly: 45. Subotič, 52. Kagawa, 77. Grosskreutz, 88. Barrios - 33. Reus, 79 200 divákov

Bayern Mníchov - Eintracht Frankfurt 4:1 (1:1)
Góly: 29. a 88. Timoščuk, 69. T. Müller, 61. M. Gómez - 33. Gekas, 69 000 divákov

Hamburger SV - VfB Stuttgart 4:2 (3:1)
Góly: 3. Trochowski, 29. Pitroipa, 36. Petrič, 60. van Nistelrooy - 9. Marica, 46. Gentner, ČK: 15. Marica (Stuttgart), 53 055 divákov

1899 Hoffenheim - Bayer 04 Leverkusen 2:2 (1:2)
Góly: 38. Ibiševič, 90. G. Sigurdsson - 8. Sam, 10. Vidal (z pok. kopu), 29 250 divákov

Hannover 96 - SC Freiburg 3:0 (1:0)
Góly: 15. Schlaudraff, 73. Konan, 89. Hanke, 34 108 divákov

1. FC Kaiserslautern - Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0 (2:0)
Góly: 8. a 56. Lakič, 39. Amedick, 76. Iličevič (z pok. kopu), 88. Morávek, 39 400 divákov
Adam Nemec (Kaiserslautern) nastúpil v 81. min, Erik Jendrišek (Schalke) presedel celý duel na lavičke náhradníkov

• Zdroj: SITA, goalsarena.com