Jeseň v Corgoň lige ukončila remíza Žiliny s Trnavou

Piaček v súboji s ProcházkomPiaček v súboji s Procházkom Zdroj: SITA

ŽILINA - Úvodná opatrnosť trvala asi do pätnástej minúty, potom sa začali diať veci. Spartak zaútočil, prišiel center z ľavej strany od Bicáka, ktorý sa zastavil až na opačnom konci pokutového územia, kde si ho prevzal Bernáth, Gergel nedokázal zachytiť jeho pohyb, Bernáth spadol a rozhodca ukázal na biely bod.

K lopte sa postavil Koné a chladnokrvne premenil - 0:1. Žilina zvýšila aktivitu a loptu súperovi prakticky nepožičala, z tejto snahy vyplynul v 26. minúte aj krásny strelecký pokus Róberta Ježa, ktorý si prevzal odrazenú loptu asi dva metre za hranicou šestnástky, oprel sa do nej a napálil spojnicu trnavskej bránky, brankár Raška si vydýchol. V závere prvého polčasu mal podobné šťastie aj domáci brankár Dúbravka, Bicákov nádherný technický pokus z pravej strany pokutového územia skončil na brvne.

Obrovskú šancu mali domáci hneď po zmene strán. Jež rýchlo rozohral štandardku na Vladaviča, ten centroval na prvú žrď, kde sa pätičkou snažil dostať loptu za Raškov chrbát Rilke, no neuspel ani na druhýkrát z dorážky. Vladavič o päť minút neskôr pripravil rovnakým spôsobom gólovku aj pre Angeloviča, Raška na jeho center nedosiahol, ale pravý obranca Žiliny zoči-voči opustenej bránke netrafil skákajúcu loptu. Žilinská ofenzíva gradovala, v 53. minúte sa k ďalekonosnému streleckému pokusu odhodlal Rilke, Raška vyrážal neisto pred seba. V 71. minúte mali domáci k dispozícii lukratívnu štandardku, Robo Jež to ponad múr mieril k ľavej žrdi, Raška vyrazil pred seba a v dorážke trestuhodne zlyhal Poliaček. V 78. sa to Žiline podarilo. Na Ježov rohový kop najprv vyskočil Piaček, sklepol loptu pred bránku, kde sa tlačil Tomáš Oravec, ktorý napokon spadol do siete aj s loptou - 1:1. Už o minútu neskôr zahrával Jež ďalší rohový kop, k hlavičke sa dostal Ceesay, ale poslal to tesne vedľa pravej žrde. V 86. minúte spadol v pokutovom území v skrumáži Oravec aj Majtán a pískala sa penalta pre Žilinu. Exekútorom pokutového kopu bol Tomáš Oravec, brankára Rašku síce poslal do opačnej strany, ale nastrelil len žrď trnavskej bránky a Raška loptu stihol na bránkovej čiare.

MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:1 (0:1)
Góly: 78. Oravec - 17. Koné (z 11 m). Rozhodoval: Matúš,  ŽK: Gergel - Bicák,  P. Čarnota,  J. Čarnota,  Raška, ČK: 88. Diallo, 4723 divákov

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Piaček, Šourek, Gergel - Ľ. Guldan (56. Majtán) - Rilke (71. Ceesay), Jež, Bello, Vladavič (64. Poliaček) - Oravec

Trnava: Raška - J. Čarnota, Diallo, Gross, Machovec - Kaščák - Koné, P. Čarnota (82. Coimbra), Procházka, Bicák (90+. M. Guldan) - Bernáth (90+. Peter Mráz)

Dušan Radolský, tréner Trnavy: "Prišli sme do Žiliny s úmyslom hrať dobrý futbal. Domáci hrali svoj spôsob hry, my sme sa v zápase snažili eliminovať ich kvalitu. Chceli sme kaziť ich kreatívne akcie. Penalta v prvom polčase nám veľmi pomohla, okrem toho sme mali v zápase niekoľko šancí i pološancí. Samozrejme svoje príležitosti mala aj Žiliny a vyrovnanie si zaslúžila."

Pavel Hapal, tréner Žiliny: "Stretnutie muselo byť pre divákov zaujímavé od začiatku až do konca. Škoda, že sme znova inkasovali ako prví. Po tej penalte sme tlačili súpera, podarilo sa nám vyrovnať a dali sme aj ďalší gól, i keď bohužiaľ nebol uznaný. Mali sme však dostatok šancí, na to, aby sme zápas vyhrali, len sme ich riešili trošku naivne."