VIDEO Ipswich vyradil WBA s Čechom, postup Birminghamu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

LONDÝN - Stredajšie zápasy Anglického Ligového pohára vo futbale - Carling Cupu skompletizovali štvoricu semifinalistov, ktorý si to rozdajú o tretiu najvýznamnejšiu futbalovú trofej v krajine.

V utorok sa medzi štyroch najlepších prebojovali Arsenal, ktorý vyradil Wigan a londýnsky West Ham po hladkom víťazstve nad Manchestrom United.

Prekvapením je určite postup druholigového Ipswichu. Ten dokázal vyradiť na vlastnej pôde WBA aj s Marekoch Čechom v základnej zostave, keď o všetkom rozhodol z pokutového kopu v 69. minúte Leadbitter.

V druhom stredajšom zápase sa stretli dvaja účastníci Premier League, úspešnejší bol Birmingham, ktorý si v derby poradil s Aston Villou. O všetkom rozhodol v 84. minúte Žigič. Po stretnutí vypukli na štadióne veľké oslavy a stovky fanúšikov oslavovali priamo na hracej ploche.

Birmingham City - Aston Villa 2:1 (1:1)
Góly: 12. Larsson (pok. kop), 84. Žigič - 30. Agbonlahor

Ipswich Town - West Bromwich Albion 1:0 (0:0) - Marek Čech (West Bromwich) odohral celé stretnutie
Gól: 69. Leadbitter (pok. kop)