VIDEO Dortmund jesenným kráľom bundesligy

Futbalisti Dortmundu sú jesennými majstramiFutbalisti Dortmundu sú jesennými majstrami Zdroj: SITA

NORIMBERG - V nedeľňajšom stretnutí 15. kola nemeckej futbalovej bundesligy vyhral Dortmund v Norimbergu 2:0 a stal sa v predstihu, už dve kolá pred koncom, jesenným kráľom súťaže.

Pred Mainzom má totiž 10-bodový náskok. Zverenci trénera Jürgena Kloppa viedli od 23. minúty gólom Hummlesa, druhý gól pridal v 88. min poľský legionár Lewandowski. Dortmund vyhral šiesty zápas v rade. Z dvojice Slovákov pôsobiacich v Norimbergu sa na ihrisko dostal len mladík Róbert Mak, ktorý hral do 75. minúty.

V úvodnom nedeľňajšom stretnutí si Bayer Leverkusen poradil s 1. FC Kolín nad Rýnom (3:2). Pre domáci tím to znamenalo posun na tretiu priečku v priebežnej tabuľke, keď na druhý Mainz stráca jeden bod. Futbalisti 1. FC Kolín nad Rýnom cestujú nielen bez bodu, ale aj ľahší o hotovosť a osobné veci. "Capkom" totiž počas duelu vykradli šatňu. "Sedí to. Peniaze, mobily a ďalšie cennosti sú preč. Netušíme, ako sa to mohlo stať, ale prípad sme už nahlásili polícii aj poisťovni," cituje SportBild hovorcu klubu Dirka Mescha.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 15. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Bayern Leverkusen - 1. FC Kolín 3:2 (1:1)
Góly: 21. Helmes, 55. Barnetta, 61. Reinartz - 27. Geromel, 65. Lanig

1. FC Norimberg - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Góly: 23. Hummels, 88. Lewandowski
Róbert Mak hral do 75. minúty, Marek Mintál (obaja Norimberg) sedel na lavičke náhradníkov.

• Zdroj: SITA, footyroom.com