VIDEO Košická séria trvá, naprázdno vyšiel aj Martin

Marcel Haščák a Martin FrolíkMarcel Haščák a Martin Frolík Zdroj: SITA

KOŠICE - Košičania sa do svojho súpera zahryzli od úvodu a už v 56. sekunde pretlačil puk do bránky Jenčík. Nasledovali ďalšie možnosti Andrašovského, Vorela a Jenčíka a v 5. min to bolo už 2:0, keď Andrašovský pri prečíslení našiel Marcela Haščáka a ten nekompromisne zakončil.

V 13. min nezasunul puk do prázdnej bránky Marcel Haščák. Presilovkový pokus Homera vyrazil Dzubina. Prvú vážnejšiu príležitosť hostí mal až v 17. min Zeliska. V 18. min to bolo už 3:0 strele Marcela Baláž do vinkľa. Ešte pred prvou prestávkou však na rozdiel dvoch gólov znížil pri presilovke Markovič.

V úvode druhej tretiny trafil Jenčík žŕdku a P. Bartoš nedorazil puk do prázdnej bránky. V oslabení potom musel pred Markovičom zasahovať Hudáček. Len osem sekúnd potrebovali Košičania na využitie presilovky. Homer sa oprel do strely, Dzubina nestihol zareagovať - 4:1. V presilovke sa márne o prekonanie Hudáčka pokúšal Macejka. V 35. min sa však hostia predsa len dočkali, keď po Jabrockého prihrávke skóroval M. Beran.

Piaty gól Košíc mal na hokejke Matúš Chovan, ale osamotený sa zblízka pred Dzubinom nepresadil. V 45. min sa o kontaktný gól márne pokúšal Appel. Potom Martin Frolík ani na dvakrát neprekonal Dzubinu, ale v 56. min dostal puk do bránky po tom, ako martinský gólman vyrazil pokus Marcela Haščáka. Košičania si na konto pripísali trináste víťazstvo v rade.

HC Košice - MHC Mountfield 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Góly: 1. Jenčík (P. Bartoš, Dravecký), 5. Marcel Haščák (Andrašovský, Michal Grman), 18. Marcel Baláž (Huba, Michal Grman), 28. Homer (Kristek, J. Tabaček), 56. Martin Frolík (Marcel Haščák, Andrašovský) - 19. Markovič (I. Ďatelinka, Jabrocký), 35. M. Beran (Themár, Jabrocký)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Uram (MHC Mountfield) na 10 min + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, T. Orolin, 4871 divákov

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, Slimák, Michal Grman, Deyl, Šeda, M. Šterbák - Michel Miklík, Kristek, Vorel - Dravecký, Jenčík, P. Bartoš - Marcel Haščák, Martin Frolík, Andrašovský - Matúš Chovan, Marcel Baláž, Huba

MHC Mountfield: Dzubina - A. Novotný (od 48. min Sobota), Brcko, Velebný, Hriňa, Perniš, I. Ďatelinka - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, Galamboš, Macejka - Themár, Zeliska, Markovič

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Mali sme dobrý nástup do stretnutia. Vytvorili sme si veľké množstvo šancí a v prvej tretine strelili tri krásne góly. Súper sa však nepoložil, bojoval až dovtedy, kým sme nedali piaty gól. Až ten definitívne zápas upokojil."

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): "Nastúpili sme do zápasu ustráchane, čo súper využil a za prvých päť minút nám strelil dva góly. Potom sa hra v druhej tretine vyrovnala. V druhej tretine sme mali veľa vylúčených hráčov, čo sa odrazilo na našej hre, ale chlapci bojovali. V závere sme sa snažili o skorigovanie, ale Košičania si piatym gólom upevnili víťazstvo. Chlapcom ďakujem za výkon."

• Zdroj: SITA, huste.tv