VIDEO Chára strávil na ľade viac ako polovicu zápasu

Chára, Thomas a BergeronChára, Thomas a Bergeron Zdroj: SITA

BOSTON - Slovenský hokejista Zdeno Chára potvrdil v noci na stredu status jedného z najviac vyťažovaných hráčov NHL. Vo víťaznom súboji s Buffalom (3:2 po predĺžení) absolvoval "železný muž" v defenzíve Bostonu spolu 33 striedaní a odohral 31 minút a 5 sekúnd, čiže viac ako polovicu hracieho času.

Za jeho gigantickou minutážou sa skrýva zranenie spoluhráča Marka Stuarta. Po tom, čo tento bek hneď v úvodnej tretine odstúpil z hry, dohrávali Bruins zápas s piatimi zadákmi, ktorým tak poriadne stúpol "icetime".

"S takými situáciami sa musíte ako hráč vyrovnať, pretože zranenia sú súčasťou hokeja," povedal Chára pre Boston Herald. "Každý z piatich obrancov hral o čosi viac ako bežne. Museli sme sa zachovať múdro, robiť krátke striedania, aby sme zostali svieži až do konca," doplnil kapitán "medveďov", ktorý bol na ľade aj pri víťaznom góle veterána Marka Recchiho v čase 62:11.

Chára, ktorý vyslal na bránku Sabres päť striel a pripísal si plusový bod, po druhý raz v sezóne prekročil hranicu 30 odohratých minút. Viac času strávil na ľade len 23. októbra proti NY Rangers (31:48).

V poradí najvyťažovanejších korčuliarov ligy patrí najvyššiemu mužovi NHL s 26 minútami a 39 sekundami momentálne tretie miesto. Vedie obranca Chicaga Duncan Keith, ktorý odohrá v priemere 27:28, druhý je Dan Boyle zo San Jose (26:43).

• Zdroj: TASR, nhl.com