VIDEO Hráči Čechova si bitkou vybavovali účty s Omskom

Bitka v zápase Omsk - ČechovBitka v zápase Omsk - Čechov

OMSK - Dnešný zápas Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Avangardom Omsk a Viťazom Čechov začala hromadná bitka, ktorú hneď po šiestich sekundách hry vyprovokovali hosťujúci hokejisti.

Po nej zápas skončil pre českých reprezentantov Romana Červenku, najproduktívnejšieho hráča tímu, a Martina Škoulu. Omsk však napokon bez nich a aj bez zraneného Jaromíra Jágra vyhral 3:2.

Hráči Čechova potvrdili povesť bitkárov a vyprovokovaným konfliktom pripomenuli hromadnú bitku z minulej sezóny. V januári rozhodca dokonca zápas vo štvrtej minúte predčasne ukončil. Stretnutie bolo kontumované 0:5 v neprospech oboch tímov, ktoré navyše dostali pokutu.

Tentoraz sa po vylúčení siedmich hráčov pokračovalo. Hostia kvôli dvom trestom na päť minút hrali dlhé oslabenie troch na päť, v ktorom dvakrát inkasovali. Potom sa im síce podarilo vyrovnať, ale 122 sekúnd pred koncom zápasu rozhodol o víťazstve domácich Alexander Perežogin.

• Zdroj: ČTK, youtube