VIDEO Zvolen doma prehral s Nitrou, dva góly Nováka

Michal Novák a Martin Trochta v súbojiMichal Novák a Martin Trochta v súboji Zdroj: SITA

ZVOLEN - Domácim hokejistom sa pred komornou atmosférou nehralo dobre. Oficiálne 610 divákov (údaj ašpiruje na najnižšiu návštevu v histórii Zvolena v extralige) už po dvoch minútach videlo gól súpera, keď Šumichrast vysunul Slováka a ten pred Škrečkom lišiacky skóroval.

V prvej tretine sme veľa šancí nevideli, za zmienku stojí Balážov pokus pred brankárom Nitry Lacom v 16. min. Po ňom sa ešte pokúšal Škoda z ľavej strany prekonať hosťujúceho gólmana.

Na začiatku druhej tretiny sa dostal do dobrej príležitosti Nitran T. Chrenko, ale zblízka Škrečka neprekonal. Podarilo sa to až Novákovi v 29. min po strele od modrej - 0:2. Domáci brankár mal zakrytý výhľad. O minútu na to mohol znížiť Záhorovský, ktorý neprekonal Laca z prečíslenia dvoch na jedného, nabíjal mu dobre Škoda. Ten istý hráč sa nepresadil z dorážky v 33. min a o dve minúty neskôr to nevyšlo pred Lacom ani Zuzinovi. Naopak mohli to byť hostia, ktorí sa v oslabení dostali do prečíslenia dvoch na jedného. Korhoň prihral ideálne M. Štefankovi, ktorý stroskotal na Škrečkovi.

Až v tretej tretine mohol náročný divák sledovať lepší hokej. O vzruch sa postaral v 44. min v presilovke Zvolena Kovář, keď zakončoval zblízka, ale videorozhodca gól neuznal. O minútu neskôr Kovář mieril do žŕdky. Skórovať sa podarilo až v 45. min Bokrošovi, ktorý tečoval puk po strele Ďalogu od modrej - 1:2. Zvolenčania mohli vyrovnať v 48. min po strele Juríka z pravej strany. Domáci hráč už dvíhal ruky nad hlavu, ale Laco vytiahol zákrok zápasu. Rozhodujúci moment prišiel v 56. min, hostia hrali presilovku a obranca Novák si nakorčuľoval k hornému vnútornému kraju pravého kruhu a prekonal brankára Škrečka po druhý krát v zápase. Nitrania zvíťazili 3:1, pretože domáci nedokázali v závere streliť ani kontaktný gól.

HKm Zvolen - HK Nitra 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 45. T. Bokroš (Ďaloga) - 3. Marek Slovák (Šumichrast, J. Polák), 29. Michal Novák (Spilar, H. Ručkay), 56. Michal Novák (M. Štefanka, Spilar)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Bednár, 610 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Juraško, J. Valach, Zošiak - Kovář, L. Jurík, Michal Chovan - V. Baláž, P. Pucher, Zuzin - V. Škoda, M. Trochta, Záhorovský - Leskovjanský, Cútt, Otčenáš

Nitra: J. Laco - Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Rais, Michal Novák, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - S. Saliji, Marek Slovák, Šumichrast - Podstavek, T. Chrenko, Korhoň - Uhnák, O. Štefanka, Štumpf

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Nemám veľmi čo hodnotiť. Nitra prišla s taktikou brániť na červenej čiare. Prepadli sme takmer vo všetkých činnostiach, boli sme v nich jaloví, nedokázali sme sa presadiť v útočnej fáze, ani v presilovkách. Z 19 striel sme dostali tri góly. Nezaslúžili sme si však ani bod, pretože sme podali výkon, ktorý nemôžeme podávať na domácom ľade. Nitra veľmi poľahky získala tri body."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Chlapci dodržali pokyny, hrali vysoko takticky a disciplinovane. A práve disciplinovanou hrou sme tento zápas vyhrali. Súpera sme nepúšťali do nášho obranného pásma, kde sme urobili minimum chýb, a preto sme triumfovali. Bol to upracovaný zápas, korčuliarsky náročný, ja môžem iba poďakovať chalanom za predvedený výkon."

• Zdroj: SITA, huste.tv