VIDEO Martin podľahol Žiline, dvojbodový Hreus

Tomáš Oravec (vpravo), Filip Macekja (uprostred) a Juraj Ďurkech (vľavo)Tomáš Oravec (vpravo), Filip Macekja (uprostred) a Juraj Ďurkech (vľavo) Zdroj: SITA

MARTIN - Martinčanom sa pred zápasom so Žilinou rozpadla obrana, chýbali skúsený Novotný, Klepáč aj Drgoň. Mladíci, ktorí ich nahradili, neraz nestíhali, preto bolo v defenzíve domácich priveľa okienok.

Žilinčania začali lepšie, boli skôr pri puku a častejšie pred brankárom Dzubinom. V 4. min sa ujali vedenia, keď Hreus najskôr vystrelil na Dzubinu a potom aj gólovo dorazil svoju strelu - 0:1. MHC Mountfield sa pomaly rozbiehal. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval až v 11. min, no Faithovu strelu schovala rýchla Lacova lapačka. O dve minúty skončila Appelova paráda spoza bránky na pozornom Lacovi. V 16. min mali hostia smolu, lebo Smotrilova strela mieriaca do prázdnej bránky trafila iba spoluhráča Martina Slováka. V závere prvej tretiny opäť úradoval Laco, ktorý s prehľadom kryl Velebného strelu i Ďatelinkov teč v presilovke domácich.

Aj úvod do druhej tretiny mali lepší hosťujúci "vlci". V 23. min sa v presilovke najlepšie zorientoval pred Dzubinovou bránkou Rúfus a poslal Žilinu už do dvojgólového náskoku. O minútu mohol znížiť Markovič, ale vo svojom nájazde na Laca nedotiahol blafák do gólového efektu. V 27. min hrali hostia osemdesiatsekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale Dzubinu vážnejšie ohrozil iba Kokavec. Domáci sa zdvihli a čoraz častejšie zamestnávali Laca, ktorý sa vyznamenal aj pri Beranovej šanci.

V 37. min Laco iba vyrazil Ďatelinkovu strelu, ale odrazený puk už nestačil Markovič zasunúť do prázdnej bránky. V tretej tretine hrali "kosačky" už vabank, ale vpredu pri snahe o kontaktný gól často prepadali, a tak sa hostia dostávali do odkrytej obrany. Rozhodnúť zápas mohli postupne Kokavec i Drevenák, ale Dzubina svojimi zákrokmi rozdúchaval iskierku nádeje pre Martin. V 55. min mu pomohla pri Hreusovom zakončení aj žŕdka jeho bránky. Tréner Husár sa odhodlal stoštyridsaťdeväť sekúnd pred koncom pre power-play. Za 49 sekúnd Uram znížil, ale "vlci" si už v dramatickom závere prvé víťazstvo nad Martinom v tejto sezóne nenechali vziať.

MHC Mountfield - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 59. Uram (Macejka, Hriňa) - 4. Hreus (V. Nemec, Krčula), 23. Rúfus (Hreus, V. Nemec)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Bundil, M. Orolin, 1400 divákov

MHC Mountfield: Dzubina - Hriňa, Perniš, Brcko, I. Ďatelinka, Velebný, Danko - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, Juraj Faith, Macejka - Themár, Zeliska, Markovič - Galamboš

Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Ftorek, Rúfus - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Horský, Stupka - Smotrila, T. Troliga, Martin Slovák - Drevenák, Valášek, T. Oravec

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): "O osude zápasu rozhodla efektivita streľby. Hráčom nemožno uprieť snahu, bojovali, dokonca sme súpera aj prestrieľali, ale hostia dali o jeden gól viac. Máme štyroch zranených obrancov a hráči, ktorí nastúpili, ich nedokázali plnohodnotne zastúpiť."

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Sme spokojní s víťazstvom. Po tých prehrách to príde vhod. Hrali sme dobre takticky, disciplinovane a víťazstvo sme si zaslúžili. Išli sme do vedenia a v presilovke sme dali druhý gól. Škoda, že sme nepridali ešte jeden, v závere domáci ešte zdramatizovali zápas. Dúfam, že aj v nasledujúcom dueli budeme pokračovať v takom zodpovednom výkone."

• Zdroj: SITA, huste.tv