VIDEO Londýnsky šláger bez víťaza, Drogba nedal penaltu

Bassong v súboji s AnelkomBassong v súboji s Anelkom Zdroj: SITA

LONDÝN - V úvodných dvoch nedeľňajších stretnutiach 17. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa zrodili víťazstvá domácich tímov. Bolton si poradil s Blackburnom 2:1, o víťazný presný zásah sa postaral v 88. min škótsky stredopoliar Stuart Holden.

Bolton dokázal bodovať naplno aj napriek inkasovanej červenej karte z úvodu druhého polčasu.

V druhom zápase uspeli hráči Wolverhamptonu, ktorí gólom záložníka Stephena Hunta zo 45. min zdolali Birmingham City tesne 1:0. Domácim to však k posunu v tabuľke nepomohlo, stále okupujú predposledné 19. miesto.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur remizovali v nedeľňajšom šlágri s mestským rivalom FC Chelsea 1:1 a zostávajú na piatom mieste v tabuľke. Skóre duelu otvoril domáci ruský útočník Roman Pavľučenko, v druhom polčase kontroval kanonier z Pobrežia Slonoviny Didier Drogba. Ten sa mohol stať trojbodovým hrdinom, ale v poslednej minúte zápasu nepremenil pokutový kop. Aj preto patrí úradujúcemu anglickému šampiónovi v tabuľke len štvrtá pozícia, ale iba s 1-bodovou stratou na Arsenal.

Tottenham Hotspur - FC Chelsea 1:1 (1:0)
Góly: 15. Pavľučenko - 70. Drogba, 35 787 divákov

Bolton Wanderers - Blackburn Rovers 2:1 (0:0)

Góly: 65. Muamba, 88. Holden - 87. M. B. Diouf, ČK: 56. M. Davies (Bolton) po druhej ŽK, 24 471 divákov

Wolverhampton Wanderers - Birmingham City 1:0 (1:0)
Gól: 45. S. Hunt, 25 150 divákov

• Zdroj: SITA, footyroom.com