VIDEO Majstrom Argentíny sa stalo Estudiantes

Kapitán Estudiantes Veron s majstrovskou trofejouKapitán Estudiantes Veron s majstrovskou trofejou Zdroj: SITA

BUENOS AIRES - Futbalisti Estudiantes sa stali víťazmi argentínskeho šampionátu Apertura. Definitívne o zisku titulu rozhodol tím z La Platy po nedeľňajšom víťazstve 2:0 nad Arsenalom Sarandi. Estudiantes potrebovalo vyhrať, o osude zápasu napokon rozhodol v jeho posledných šestnástich minútach Uruguajčan Rodrigo Lopéz, ktorý vystriedal v druhom polčase zraneného kapitána Juana Sebastiana Verona.

Dlho to pritom vyzeralo, že o titule bude musieť rozhodnúť až dodatočné play off. Ak by zápas skončil remízou a Vélez by zvíťazil, mali by oba tímy rovnako bodov. Podľa pravidiel sa pri rozhodnutí o titule skóre či iné ukazovatele neberú do úvahy. Hráči Estudiantes napokon udržali dvojbodový náskok pred Velezom Sarfsfield, ktorý vyhral rovnako 2:0 nad Racing Clubom.

"Sezóna bola veľmi vyčerpávajúca. Mali sme množstvo zranených hráčov, všetko sme však prekonali a titul zaslúžene získali," povedal tréner Estudiantes Alex Sabella.

Víťaz vlaňajšieho Pohára osloboditeľov získal piaty titul v Aperture v histórii, predchádzajúci vybojoval v roku 2006. Aj vtedy bol kapitánom Juan Sebastian Veron, ktorého otec Juan Ramon bol zasa pri prvých oslavách v roku 1967.

"Je to neuveriteľné, len ťažko hľadám slová, ktorými by som to popísal. Niet pochýb, že sme teraz najlepší," radoval sa kapitán šampiónov Verón.

Estudiantes sa možno stali poslednými víťazmi Apertury. Podľa agentúry AP sa chystá od budúceho roka zavedenie klasickej sezóny na 38 kôl, ktorá by mala nahradiť súčasný systém dvoch ročníkov v kalendárnom roku po 19 kolách.

Estudiantes - Arsenal Sarandí 2:0 (0:0)
Racing Club - Velez Sarsfield 0:2 (0:1)
Colón - Newell's Old Boys 1:0 (0:0)
San Lorenzo - Banfield 2:1 (0:1)

• Zdroj: SITA, ČTK, youtube