Zvolen v Martine dva razy viedol, napokon ale prehral

Pucher a útočník MurčekPucher a útočník Murček Zdroj: SITA

MARTIN - Priemerný hokej v prvej tretine nenadchol riedko zaplnené tribúny. Obaja súperi sa zamerali na dôslednú obranu, na ľade prevládal boj nad hernou jednoduchosťou. Azda najkrajší moment tejto časti prišiel v 13. min, ale Macejkovo sólo skončilo iba na žŕdke Škrečkovej bránky. Hneď z protiútoku sa potvrdilo známe "nedáš, dostaneš".

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Ako prvý z neho vypadol ten Kovářov v presilovke, ktorým išiel hosťujúci Zvolen už do dvojgólového vedenia. Martinčania sa však v 27. min dostali šťastným presným zásahom Jabrockého do zápasu - 1:2. Túto situáciu si dal arbiter Kubuš ešte odobriť videorozhodcom. V rovnakej minúte sa zároveň zranil brankár domácich Križan a vystriedal ho Dzubina, ktorý si ešte nestačil riadne siahnuť na puk a už ho lovil zo siete.

O 65 sekúnd po Jabrockého presnom zásahu totiž Baláž s prehľadom vrátil Zvolenčanom dvojgólový náskok. Lenže o 28 sekúnd bol Martin po Klepáčovej strele od mantinelu opäť v hre - 2:3. Aj na druhej strane sa potom menil brankár: neistého Škrečka striedal Kristín. Hokejisti spod Pustého hradu boli stále aktívnejší, častejšie ohrozovali Dzubinu, ktorý sa však už dostal do "prevádzkovej teploty".

V 35. min bravúrne kryl Záhorovského tutovku. V 38. min Zvolenčania zle striedali, Dzubina našiel na modrej číhajúceho Murčeka, ktorý si vychutnal Kristína a svojim premiérovým gólom v drese Martina vyrovnal - 3:3. Bol to 100. gól MHC Mountfield v aktuálnej sezóne.

O zavŕšenie obratu sa postaral v 48. min Appel, ktorý zoči - voči Kristínovi chladnokrvne zasunul puk medzi jeho betóny - 4:3. O minútu mohol poistiť náskok domácich Uram, ale Kristín sa už nenechal prekvapiť. "Bielomodrí" umne bránili svoj náskok, hostia hrali v závere už vabank a 19 sekúnd pred koncom pristúpili aj k power-play. Skóre zápasu napokon pečatil strelou do prázdnej bránky Jabrocký sekundu pred záverečnou sirénou.

MHC Mountfield - HKm Zvolen 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Góly: 27. Jabrocký (P. Klepáč), 29. P. Klepáč (Jabrocký, Macejka), 38. Murček (Dzubina), 48. Appel (Važan, Galamboš), 60. Jabrocký (Uram) - 14. Záhorovský (Kovář, J. Valach), 22. Kovář (Záhorovský, Hranáč), 28. V. Baláž (L. Jurík, Michal Chovan)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Velebný na 10 min za nešp. správanie - J. Valach na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - R. Bednár, Tornay, 1200 divákov

MHC Mountfield: Križan (od 27. Dzubina) - Hriňa, I. Ďatelinka, P. Klepáč, L. Matejka, Danko, Velebný - Uram, M. Beran, Markovič - Jabrocký, Murček, Macejka - Appel, Galamboš, Važan

Zvolen: Škrečko (od 29. Kristín) - L. Čierny, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Juraško - V. Baláž, L. Jurík, Michal Chovan - P. Pucher, M. Trochta, P. Barinka - V. Škoda, Kovář, Záhorovský - od 41. min Otčenáš, Leskovjanský

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): "Nevyšiel nám úvod zápasu, prebrali sme sa až v jeho polovici. Hoci sme prehrávali už 1:3, dokázali sme nepriaznivý vývoj zvrátiť. Spokojní sme viac s výsledkom ako s predvedenou hrou."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Viedli sme 2:0 a 3:1, napriek tomu sme prehrali. Takéto zápasy musíme zvládať a víťazstvo v nich si nesmieme nechať vziať. Chce to však iný prístup, na hráčov asi príliš doliehajú blížiace sa Vianoce. Dnes nás nepodržali ani naši brankári."