VIDEO United iba remizovali, hetrik Balotelliho

Berbatovov gól Manchestru na tri body nestačilBerbatovov gól Manchestru na tri body nestačil Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v utorňajšom stretnutí 20. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League nad Aston Villou jednoznačne 4:0. Na triumfe zverencov talianskeho trénera Roberta Manciniho mal najväčší podiel jeho krajan Mario Balotelli, ktorý sa blysol hetrikom. Dvadsaťročný útočník zaznamenal dva presné zásahy z pokutových kopov.

Štvrtý gól "The Citizens" strelil obranca Joleon Lescott. Manchester City je momentálne na druhom mieste v tabuľke, o skóre za svojím mestským lídrom United, ktorý remizoval na trávniku Birminghamu City 1:1. Jediný gól "červených diablov" strelil bulharský útočník Dimitar Berbatov, pre ktorého to bol 14. gól v sezóne a upevnil si vedúcu pozíciu v tabuľke strelcov Premier League, keď vedie o dva presné zásahy pred Carlosom Tévezom. Tréner Aston Villy Gerard Houllier má za sebou 13 zápasov na lavičke birminghamského klubu, no dosiahol len tri víťazstvá, za čo ho priaznivci v druhom polčase vypískali.

Úspešní boli aj hráči Tottenhamu Hotspur, ktorí zvíťazili na domácom ihrisku nad Newcastlom United 2:0. Spurs triumfovali už v druhom zápase v rade len s desiatimi hráčmi. Po nedeľňajšom vylúčení útočníka Jermaina Defoa musel tentoraz odísť predčasne pod sprchy obranca Younes Kaboul. Góly "kohútov" padali až v druhom polčase, postarali sa o ne Aaron Lennon a Gareth Bale.

Dôvod na radosť nemohol mať slovenský obranca Marek Čech (do zápasu nezasiahol), ktorého West Bromwich Albion prehral pred domácim publikom s Blackburnom 1:3. Dva góly hostí vsietil chorvátsky zakončovateľ Nikola Kalinič predtým, ako ho hlavný rozhodca vylúčil v 65. minúte.

V súboji domáceho West Hamu United proti FC Everton sa zrodila remíza 1:1. Slovenský reprezentačný brankár Ján Mucha ml. ani tentoraz nezasiahol do priebehu stretnutia. Everton je na 11. mieste, o ktoré sa delí spolu so svojím mestským rivalom FC Liverpool. Obidva kluby majú 22 bodov a rovnaké skóre 21:22. Liverpool má však dva zápasy k dobru.

Birmingham City - Manchester United 1:1 (0:0)

Góly: 50. a 90. D. Campbell

Tottenham Hotspur - Newcastle United 2:0 (0:0)
Góly: 57. Lennon, 81. Bale, ČK: 66. Kaboul (Tottenham) po druhej ŽK

West Bromwich Albion - Blackburn Rovers 1:3 (1:1)
Góly: 17. Thomas - 3. a 53. Kalinič, 62. M. B. Diouf, ČK: 87. Tamas - 65. Kalinič