Cibulková prehrala vo štvrťfinále s Češkou Kvitovou

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

BRISBANE - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Brisbane. Zverenka chorvátskeho trénera Željka Krajana prehrala s Češkou Petrou Kvitovou za 70 minút v dvoch setoch 0:6 a 4:6.

Cibulková nenašla účinnú protizbraň na kvalitne podávajúcu i returnujúcu vlaňajšiu wimbledonskú semifinalistku. Zápas, ktorý sa pre dážď začal s vyše štvorhodinovým oneskorením, mal pikantný náboj. Slovensko a Česko totiž začiatkom februára v bratislavskom NTC nastúpia proti sebe v 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie.

Cibulková si z Brisbane odnáša šek na 5340 dolárov a 70 bodov do rebríčka WTA. Z metropoly štátu Queensland sa presúva do Sydney, kde ju čaká kvalifikácia na turnaj Medibank International, ktorý bude generálkou na Australian Open v Melbourne.

Cibulková bola po prehre s Kvitovou na seba poriadne nehnevaná. "Mrzí ma, že som nenadviazala na výborné výkony z úvodných dvoch zápasov proti Taliankám Erraniovej a Vinciovej. Myslela som si, že to pôjde samo a hrala som úplne iný tenis ako doposiaľ. Bola som príliš pasívna, iba som vyčkávala, čo urobí súperka. Bola som pomalá na nohách. Prvý set mi veľmi rýchlo ušiel a chytila som paniku. V druhom sete som sa snažila pozviechať, no rozbehnutú súperku sa mi už nepodarilo zastaviť. Kvitová dnes veľmi dobre servovala, no ja som jej pomohla tým, že pri jej druhom podaní som nebola dostatočne agresívna na returne. Z tohto zápasu si musím zobrať ponaučenie a vyvarovať sa chýb, ktoré som spravila. Verím, že vo Fed Cupe proti Kvitovej to bude z mojej strany úplne iný zápas, vynasnažím sa jej prehru odplatiť," povedala Cibulková, ktorá považuje postup do štvrťfinále za dobrý odrazový mostík do novej sezóny.

"Odohrala som v Brisbane dva výborne zápasy, no štvrťfinále mi nevyšlo. V takejto fáze turnaja musí podať človek úplne iný výkon, ak chce pomýšľať na úspech. Musí hrať na 150 percent a nie uspokojiť sa s tým, že sa dostal medzi najlepších osem," dodala Cibulková, ktorá sa z metropoly štátu Queensland v pietok presúva do Sydney, kde ju čaká turnaj Medibank International.

"Ako posledná som sa napokon v Sydney dostala do hlavnej súťaže a nemusím hrať kvalifikáciu, čo je super. Bude to pre mňa dobrá generálka na úvodný grandslam sezóny Australian Open v Melbourne," zakončila Cibulková.

Petra Kvitová (ČR) - Dominika CIBULKOVÁ (SR) 6:0, 6:4