Torres: Hrať po boku Drogbu a Anelku bude skvelé

Fernando Torres
Fernando Torres

LONDÝN - Španielsky útočník Fernando Torres verí, že v Chelsea sa mu konečne podarí naplniť jeho sen a vyhrať najprestížnejšiu európsku klubovú pohárovú trofej - Ligu majstrov. Na Stamford Bridge prestúpil v pondelok za rekordnú čiastku 50 miliónov britských libier a podpísal kontrakt na päť a pol roka.

 

"Prestup do takéhoto klubu je snom každého futbalistu. Mne sa to teraz podarilo naplniť, budem hrávať v jednom z najkvalitnejších mužstiev na svete. Som veľmi, veľmi šťastný. Mojou túžbou je vyhrať Ligu majstrov a som si istý, že v Chelsea sa mi to podarí. Myslím si, že všetci moji noví spoluhráči to vnímajú rovnako a spoločnými silami to dokážeme," skonštatoval madridský rodák v rozhovore pre Chelsea TV.

 

Podľa Torresa je jeho nový partner v ofenzíve Didier Drogba jednoznačne najlepším útočníkom na svete. V mladosti tiež v TV obdivoval futbalové umenie ďalšieho kanoniera "modrých" Nicolasa Anelku.

 

"Keď som bol malý, hrával Nicolas ešte za Arsenal. Produkuje futbal, ktorý sa mi páči. Bude pre to pre mňa veľká zodpovednosť hrávať po boku takých hráčov ako Nicolas a Didier," skonštatoval muž s detskou tvárou a prezývkou "El Niňo". "Priznávam, že sa mi z Liverpoolu neodchádzalo ľahko, prežil som tam pekné časy. Posledných pár dní bolo veľmi náročných, ale teraz už môžem spokojne prehlásiť, že som hráčom Chelsea."

 

Španielsky kanonier sa na Stamford Bridge stretne aj so svojím bývalým spoluhráčom z "The Reds", izraelským stredopoliarom Yossim Benayounom.

 

"Som veľmi rád, že si s ním môžem znovu zahrať. Dúfam, že sa čoskoro vráti po zranení. S Yossim mám veľmi dobrý vzťah, či už na ihrisku alebo mimo neho," dodal Fernando Torres.

 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA, youtube
Foto:
youtube.com

DISKUSIA