Csontó: Čakáme na vyjadrenie FIFA, zlyhala technika

Róbert Vittek
Róbert Vittek

SALZBURG - Príčinou zatiaľ neuskutočneného transferu slovenského futbalového reprezentanta Róberta Vitteka do kádra rakúskeho majstra Red Bull Salzburg bola pokazená technika. V utorok popoludní to pre agentúru SITA potvrdil hráčov manažér zo spoločnosti Stars&Friends Karol Csontó. Vittek doteraz pôsobil v tureckom prvoligovom klube MKE Ankaragücü.

"Žiaľ, v Turecku zlyhala technika a zmluva sa nestihla včas zaregistrovať v medzinárodnom systéme TMS. Turecká strana už napísala potvrdenie o tom, že mala problémy s faxom. Poslali to na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) aj Rakúskemu futbalovému zväzu, ktorý to po preštudovaní tiež posunul na FIFA. Teraz už musíme len čakať, ako federácia rozhodne. Veríme v pozitívny výsledok, na druhej strane, pravidlá sú nastavené jasne," povedal pre SITA Karol Csontó, ktorý sa spolu s 28-ročný útočníkom ešte nachádza v Rakúsku.

 

"V stredu sa ale obaja presunieme do Ankary, kde budeme čakať na verdikt FIFA. Mal by byť známy najneskôr do piatka," dodal licenčný agent.
Slovenský reprezentačný kanonier Róbert Vittek absolvoval v nedeľu a pondelok úspešne lekárske testy v Salzburgu a v pondelok popoludní začal rokovať o prestupe. Všetko vyzeralo byť na dobrej ceste, no kladná odpoveď v súvislosti s transferom prišla napokon z Turecka presne jednu minútu po pondelňajšej polnoci, ktorá bola posledným možným termínom na dotiahnutie zimných prestupov. Salzburčania síce potom presne o 0:03 h zaregistrovali príchod Vitteka na národný zväz, už však bolo neskoro. „Lopta je teraz na strane FIFA,“ použil športovú terminológiu pri vysvetlení celej situácie hovorca najvyššej rakúskej futbalovej súťaže Christian Kircher.


Transferová čiastka za Vitteka by sa mala pohybovať v rozmedzí 2 až 3,8 milióna eur, suma sa pravdepodobne bude nachádzať na úrovni troch miliónov. Autor štyroch gólov na minuloročných majstrovstvách sveta v JAR by sa v prípade odobrenia transferu stretol v Salzburgu v jednom tíme s reprezentačným spoluhráčom Dušanom Šventom, ktorý patrí od svojho príchodu zo Slavie Praha v lete 2009 medzi opory Red Bullu.
Salzburg prejavil o Vitteka záujem už v polovici januára, dvaja čelní predstavitelia úradujúceho ligového šampióna Dietmar Beiersdorfer a Thomas Linke dokonca vycestovali do Turecka, no so zástupcami MKE sa vtedy nedohodli na odstupnom. Všetko sa však zmenilo tesne pred koncom zimného prestupového obdobia.


Vittek je od septembra minulého roka mimo hry pre vážne zranenie kolena a len nedávno začal s plným tréningom. Práve jeho zdravotný stav bol preto asi najdôležitejším kritériom pred podpisom zmluvy. Vittek mal s Ankaragücü kontrakt do leta 2012, v mužstve z metropoly Turecka pôsobil doteraz spolu s ďalšími troma Slovákmi Stanislavom Šestákom, Markom Saparom a Štefanom Seneckým. Podľa niektorých zdrojov nebol najlepší Futbalista SR za rok 2006 v krajine "polmesiaca" veľmi šťastný a chcel uprednostniť angažmán bližšie k domovu.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA