VIDEO Meyer z Atlanty skolaboval počas zápasu

Freddy MeyerFreddy Meyer Zdroj: SITA

ATLANTA – Americký hokejový obranca Freddy Meyer (30) z tímu Atlanta Thrashers skolaboval počas štvrtkového zápasu NHL proti Calgary (2:4). Necelé tri minúty pred koncom druhej tretiny Meyer na útočnej modrej čiare bodyčekoval dvoch hráčov Flames a následne sa sám, bez cudzieho zavinenia, zrútil na ľad v stredovom kruhu.

Divákom vo Philips Arene tuhla krv v žilách, keď videli, že bek bezvládne leží na hracej ploche a nejaví žiadne známky života. Našťastie, po pár sekundách sa Meyer prebral, vstal a za pomoci fyzioterapeuta zamieril do kabíny. Do zápasu už ale nezasiahol.

Po stretnutí sa bývalý hráč Philadelphie, Phoenixu a NY Islanders už cítil viditeľne lepšie a denníku Atlanta Journal-Constitution dokonca poskytol krátky rozhovor.

"Najprv som sa zrazil s Timom Jackmanom," opisoval inkriminovanú situáciu Meyer. "Curtis Glencross získal puk, dostal som sa s ním do kolízie a zrazu som začal pociťovať závrat. Hlavou mi prebehlo, že sa musím čo najskôr dostať na striedačku. Potom si už iba pamätám, ako som sa zobudil na ľade a fyzioterapeut Tommy Alva kľačal pri mne," dodal.

Vedenie Thrashers informovalo, že Meyer utrpel zranenie v hornej časti tela, presná diagnóza však zatiaľ nie je známa. Hráč podľa vlastných slov nepociťoval žiadne bolesti hlavy, takže otras mozgu sa dá vylúčiť.

V prípade Atlanty ide už o druhý incident podobného druhu v tejto sezóne. V úvodnom zápase ročníka omdlel na hracej ploche český brankár Ondřej Pavelec. Za príčinu kolapsu vtedy lekári označili tzv. neurokardiogénnu synkopu, čo je dočasná strata vedomia vznikajúca pri dlhom státí na jednom mieste.

• Zdroj: TASR, youtube