Kuzma do Dubnice, Sparťan Krob v Slovane

Marek Kuzma a Jaroslav Kostelný
Marek Kuzma a Jaroslav Kostelný

BRATISLAVA - Futbalový útočník Slovana Bratislava Marek Kuzma (22) bude v jarnej časti Corgoň ligy hosťovať v poslednom mužstve najvyššej slovenskej súťaže MFK Dubnica, kde hral už v minulosti.

 

"Marek sa vracia do dôverne známeho prostredia, verím, že nám pomôže pri záchrane Corgoň ligy. Sme radi, že nám slovanisti vyšli v ústrety a Mareka nám uvoľnili do konca sezóny," povedal hlavný tréner, športový riaditeľ a predseda predstavenstva MFK Dubnica Peter Gergely.

 

Dubničania okrem Mareka Kuzmu získali na hosťovanie aj ďalšieho staronového hráča Tomáša Zápotoku. Odchovanec bardejovského futbalu, ktorý naposledy hral v druholigovom českom klube MFK OKD Karviná, prichádza na Považie na niekoľkomesačnú výpomoc a v zmluve má aj klauzulu o opcii na riadny prestup.

 

"Marek Kuzma je talentovaný hráč, exreprezentant Slovenska do 21 rokov, bolo by škoda, keby sedel v našom klube na lavičke náhradníkov. Mal by hrať čo najviac, aby naďalej úspešne rozvíjal svoj talent. Preto sme súhlasili s tým, že pôjde na hosťovanie. My predsa v Corgoň lige nezvykneme hrávať na troch útočníkov a konkurencia na tieto dva posty je veľká. Do útoku máme hráčov ako sú Krešimir Kordič, Juraj Halenár, či Milan Ivana. Bolo by zbytočné, aby Marek pol roka iba sedel na lavičke," vysvetlil viceprezident Slovana pre športovú oblasť Petr Kašpar dôvody, prečo Kuzma, ktorý do Slovana prišiel z Banskej Bystrice, opäť na niekoľko mesiacov mení dres.

 

"Ponuky sme mali zo štyroch slovenských klubov, najkonkrétnejšie boli návrhy zo Senice a z Dubnice. Marekovi sme dali na výber. On sa zo športových i rodinných dôvodov rozhodol pre Dubnicu, kde už v minulosti pôsobil, tak sme mu umožnili odísť. V Dubnici bude zatiaľ do konca súťažného ročníka 2010/2011. Po skončení sezóny budeme jeho pôsobenie u nás opäť riešiť. Uvidíme, v akej športovej forme vtedy bude," pokračoval Kašpar.

 

Funkcionári z Pasienkov v tomto čase ešte hľadajú ľavonohého defenzívneho hráča, lebo jediný ortodoxný ľavák Marián Had veľkú časť jesennej časti Corgoň ligy absentoval pre rôzne zranenia, choroby a tresty. Na Hadov post zatiaľ Kašpar a spol. získali na polročné hosťovanie kmeňového hráča AC Sparta Praha Jana Kroba.

 

"So Spartou sme jeho príchod chceli vyriešiť ešte pred nedeľňajším odchodom do Turecka, čo sa nám aj podarilo. Sme radi, že aspoň do leta máme v Krobovi nejakú alternatívu na Hadov post," vysvetlil Petr Kašpar hľadanie ľavonohého futbalistu na kraj obrany.

 

"Možno sa nám do mužstva ešte podarí angažovať nejakého šikovného futbalistu po návrate z Turecka. Možno sa skontaktujeme s nejakým voľným hráčom, alebo s futbalistom, ktorý ku koncu prestupového obdobia z rôznych dôvodov zostane bez platného kontraktu. Hráča hľadáme na Slovensku i za hranicami. Optimálne by bolo, keby sme nejaké rokovanie dotiahli do víťazného konca týždeň - dva pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy," dodal Petr Kašpar.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA