VIDEO Slovan opäť prehral, nestačil na Trenčín

Ani Rybár nezabránil domácej prehreAni Rybár nezabránil domácej prehre Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Oba tímy oslabené o niekoľkých kľúčových hráčov začali bez rešpektu, no v improvizovaných zostavách viazla súhra a mnohé náznaky šancí do koncovky nedospeli.

Hráči začali zamestnávať gólmanov častou streľbou zo všetkých pozícií, no domáci Pavol Rybár a aj hosťujúci Tomáš Hiadlovský boli oporami svojich tímov. Po perfektnej prihrávke z hĺbky obranného pásma na útočnú modrú sa na trenčiansku bránku z pravej strany rútil Kapuš, ale Hiadlovský sa vyznamenal. V 13. min sa ocitol pred Rybárom na chvíľu nepokrytý Gašparovič, čo mu stačilo na usmernenie Tvrdoňovej prihrávky za Rybárov chrbát - 0:1. V 15. min po obrovskej chybe hostí zostal sám pred ich bránkou Róbert Huna, položil si Hiadlovského na ľad, no nedopravil puk do bránky.

Slovan v druhej tretine zvýšil tempo. V 27. min Uram vysunul do brejku obrancu Štajnocha, tomu sa hodil jeden z trenčianskych bekov pod nohy a obaja sa zrazili s gólmanom Hiadlovským. Ten sa po ošetrení opäť postavil do trenčianskej bránky a ďalej svojimi neuveriteľnými zákrokmi privádzal hráčov Slovana k zúfalstvu. O minútu neskôr vystrelil obranca Bolf spoza ľavého kruhu, jeho nie príliš prudká "plávajúca" strela k vzdialenejšej žŕdke sa obtrela o Rybárovu lapačku a skončila v sieti - 0:2. V 32. min hrali hostia presilovku pri vylúčení Jackmana a v neprehľadnej situácii pred Rybárom sa najlepšie zorientoval Tybor, keď dostal vyrazený puk po Gašparovičovej strele za chrbát bratislavského gólmana - 0:3. Do bránky Slovana následne prišiel Pék. Trenčania opäť vďaka Hiadlovskému prežili bez ujmy aj štvorminutové oslabenie za nebezpečnú hru vysokou hokejkou mladého Daňa. V druhej tretine domáci predčili vojakov v streľbe v pomere 19:9, no prehrali ju 0:2.

Až v 42. min sa podarilo Slovanu prekonať Hiadlovského, keď pri vylúčení Ďuriša Jozef Kováčik spoza kruhov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:3. Chvíľkovú stratu koncentrácie Dukly využil už o 21 sekúnd Dávid Skokan, ktorého pred Hiadlovským zle prikryl Tomko a Slovan znížil na rozdiel jediného gólu - 2:3. Okamžite nasledoval oddychový čas trénera hostí Dušana Gregora. Trenčania sa na chvíľu dokázali vymaniť zo zovretia Slovana, no domáci stupňovali tlak v snahe vyrovnať. Záverečných 10 minút tretej tretiny prinieslo vynikajúci a rýchly hokej s množstvom šancí na oboch stranách. V 54. min po ďalšej nádhernej prihrávke J. Kováčika na útočnú modrú sa na Hiadlovského rútil osamotený Libor Hudáček, no zo súboja opäť vyšiel víťazne trenčiansky brankár. Dva a pol minúty pred koncom si vybral oddychový čas domáci kouč Zdeno Cíger a Pék odišiel z bránky. Hráči Slovana však power-play vôbec nezvládli a sériu trenčianskych streleckých pokusov na prázdnu bránu domácich zakončil po necelej polminúte úspešne Mikula - 2:4.

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 42. J. Kováčik (L. Hudáček, Róbert Huna), 43. D. Skokan (Kapuš) - 13. Gašparovič (R. Tvrdoň, S. Tomko), 28. Bolf, 32. Tybor (Gašparovič), 59. Mikula (Blatný)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, M. Novák, 2750 divákov.

Slovan:
Pavol Rybár (33. T. Pék) - Jackman, Bohunický, J. Kováčik, Štajnoch, Cartelli, Hájek - M. Bakoš, Bulík, Uram - Róbert Huna, Lipiansky, L. Hudáček - D. Skokan, Kapuš, D. Buc - J. Cíger, Surovka, Jendek

Trenčín: T. Hiadlovský - Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, S. Tomko, Jarábek, Bolf - Mikula, Blatný, T. Melichárek - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Naurov, O. Ďuriš, Koložváry - Filo, Daňo, P. Kopecký

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Dnes nám viazla efektivita. Keby sme dali skôr gól, bolo by to o niečom inom. Dostali sme zbytočné góly a hlavne nám chýbala šťava. Mužstvo je poznačené chorobou, čo sa ukázalo v zakončení, kde nám chýbala energia. Záver nás naštartoval a vážim si, že hráči hrali až do konca."

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Z Bratislavy si odvážame tri body, takže sme spokojní. Slovan je náš pravdepodobný súper v play off, vyskúšali sme si niektoré veci. Vieme o našich prednostiach aj nedostatkoch, v každom prípade je to cenné víťazstvo. V play off to bude určite ešte o niečom inom, dnes však chlapcom gratulujem."

Ľubomír Sekeráš: "Do Bratislavy sme prišli s vedomím, že Slovan je trošku v srabe. Chceli sme na nich hneď od začiatku vyskočiť, napádať ich a vnútiť im našu hru. Myslím si, že sa nám to podarilo. Vnímali sme aj to, že sa stále môžeme dostať na štvrté miesto. Tréner nám povedal, aby sme hrali pokojne, užili si to a pripravili sa na play off, ktoré si možno zahráme práve so Slovanom."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv