VIDEO NHL v Bostone: 14 gólov, bitky, súboj brankárov

Carey Price a Tim ThomasCarey Price a Tim Thomas Zdroj: SITA

BOSTON - Štrnásť gólov aj hromadné bitky ponúkol stredajší zápas NHL v Bostone, kde domáci hokejisti prestrieľali Montreal 8:6.

Gólová lavína sa odtrhla v druhej tretine, v ktorej padlo na oboch stranách po štyroch góloch a skóre sa zmenilo z 2:0 na 6:4. V prostrednej časti prebehla aj prvá bitka, do ktorej sa zapojili aj obaja brankári Tim Thomas a Carey Price. Rozhodcovi udelili spolu až 166 trestných minút.

Ďalšie "mastenice" prišli až ku koncu zápasu za rozhodnutého stavu 8:5. Predohrou bola bitka Benoita Pouliota s Krejčím, ktorý sa tento rok v zápase proti Montrealu pobil už druhýkrát. V záverečnej minúte sa potom strhla ďalšie hromadná bitka, v ktorej figuroval aj kapitán Bostonu Zdeno Chára. Ten si v zápase pripísal jeden mínusový bod, na bránku Montrealu vyslal 7 striel a na trestnej lavici si odsedel 2 minúty. Celkovo strávil na ľade takmer 24 minút.

Obaja inkasovali päťminútové tresty, ktoré si za nich odpykali spoluhráči. "V tomto súboji sa bojovalo trochu viac, ako sa to deje bežne. Všetci sme si dávali pozor, aby sme neprišli k zraneniu, ale aj napriek tomu sme robili všetko, čo bolo potrebné," uviedol po súboji gólman Montrealu Carey Price.

• Zdroj: ČTK, športky, youtube