Hantuchová v Pattayi suverénne do semifinále

Daniela Hantuchová na turnaji v PattayiDaniela Hantuchová na turnaji v Pattayi Zdroj: SITA

PATTAYA - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do semifinále turnaja WTA PTT Pattaya Open v thajskej Pattayi. Ako štvorka tohto podujatia zvíťazila v nad nenasadenou uzbeckou súperkou Akgul Amanmuradovovou za 51 minút 6:2, 6:0.

Hantuchová (32.) jednoznačne prevýšila o štyridsať miest v rebríčku nižšie postavenú súperku, keď v celom stretnutí prepustila len dva gemy. V prvom sete jej povolila zníženie z 0:4 na 2:5. Súperkou Hantuchovej v sobotňajšom semifinále bude najvyššie nasadená Ruska Vera Zvonarevová. Už teraz má zverenkyňa Mateja Liptáka Hantuchová istotu prémie 10 400 dolárov a 130 bodov do rebríčka.

Hantuchová najmä vinou zranenia ľavej achilovky z konca zimného prípravného obdobia prehrala oba svoje zápasy počas januárového austrálskeho turné. Dvakrát neuspela aj vo fedcupovom derby s Češkami.

Daniela Hantuchová (SR-4) - Akgul Amanmuradová (Uzb.) 6:2, 6:0