VIDEO Rooney parádnym gólom rozhodol derby

Wayne Rooney vystrihol parádny gólWayne Rooney vystrihol parádny gól Zdroj: SITA

MANCHESTER - V úvodnom zápase 27. kola Premier League vyhral Manchester United na vlastnej pôde nad mestským rivalom City 2:1. Z pohľadu "červených diablov" ide o 66. víťazstvo v 158. súťažnom derby. Meranie najlepšej ofenzívy Premier League s najlepšou obranou malo vyrovnaný priebeh.

Žolíkom bol krídelník Nani, ktorý jeden gól dal a na druhý prihral. Lídrom priebežného poradia ligy sú aj naďalej domáci so sedembodovým náskokom pred Arsenalom, ten však má zápas k dobru. "The Citizens" figurujú na tretej priečke.

Prvú šancu si v atraktívnom zápase vypracovali hostia. V 4. min sa pred Edwina van der Sara prepracoval David Silva, z tesnej blízkosti však nenamieril presne. Presne o polhodinu neskôr našiel center Giggsa hlavu Darrena Fletchera, ale z úvodnej šance United v prvom polčase gól nepadol. V 41. min bol na konci rýchlej kontry Portugalčan Nani, ktorý zoči - voči Joeovi Hartovi nedal šancu hosťujúcemu gólmanovi a potešil fanúšikov tímu zo štadióna Old Trafford. V 55. min ešte David Silva nevyrovnal, no o desať minút neskôr už bolo vyrovnané. Striedajúci Edin Džeko trafil loptu do chrbta Silvu a tá so šťastím zapadla za bezmocného Van der Sara. V 78. min sa trénerovi "červených diablov" za dôveru odvďačil Wayne Rooney, ktorý poslal center Naniho do siete efektnými nožničkami a jeho presný zásah bude určite zaradený do všetkých koncoročných ankiet o gól roka.

Arsenal zvíťazil na domácom štadióne nad Wolverhamptonom 2:0 a upevnil si druhú pozíciu. Obidva góly strelil holandský útočník Robin van Persie a dosiahol métu 10 ligových gólov v tejto sezóne. Wolverhampton klesol opäť na dno tabuľky.

Na lavičke West Bromwichu Albion mal premiéru tréner Roy Hodgson, no nemala prívlastok víťaznú. Domáci síce viedli po prvom polčase nad West Hamom 3:0, no hostia vyrovnali v druhom polčase na konečných 3:3. Dva góly "kladivárov" strelil senegalský reprezentant Demba Ba. West Ham sa vďaka zisku jedného bodu dostal na predposledné miesto, West Bromwich sa nachádza na 17. priečke. Za domácich nemohol hrať slovenský reprezentant Marek Čech pre zranenie.

Hráči FC Liverpool len remizovali na vlastnom trávniku s Wiganom Athletic 1:1 a nedokázali nadviazať na šnúru štyroch víťazstiev v rade a najmä na dôležitý triumf nad Chelsea. Zverenci trénera Kennyho Dalglisha sú naďalej na šiestom mieste, Wiganu patrí 18. pozícia. Slovenský obranca Martin Škrtel odohral v drese domácich celý zápas.

FC Liverpool - Wigan Athletic 1:1 (1:0)
Góly: 24. Meireles - 65. Gohouri
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.

West Bromwich Albion - West Ham United 3:3 (3:0)
Góly: 3. Dorrans, 8. Thomas, 33. Reid (vlastný) - 51. a 83. Ba, 58. C. Cole