VIDEO Van Riemsdyk dosiahol hetrik Gordieho Howea

Randy Jones a James van RiemsdykRandy Jones a James van Riemsdyk Zdroj: SITA

TAMPA BAY - V utorňajšom dueli NHL na ľade Tampy Bay sa hokejistovi Philadelphie Jamesovi Van Riemsdykovi (21) podarilo skompletizovať takzvaný hetrik Gordieho Howea, teda streliť gól, na jeden prihrať a ešte absolvovať pästný súboj.

Útočník Flyers sa najprv v 8. minúte pobil s domácim Randym Jonesom, o päť minút neskôr otvoril skóre zápasu a v čase 27:33 prihral na gól Scottovi Hartnellovi. Mladý Američan pomohol "letcom" k výhre 4:3 po nájazdoch.

Van Riemsdyk zhodil rukavice po tom, čo Jones nastavil voči prenikajúcemu Claudeovi Girouxovi nohu a poslal ho na ľad. "Nikto nechce vidieť, aby hráč ako Giroux inkasoval taký hit. Cítil som, že sa musím za neho postaviť. Viem, že každý v tíme by sa ho na mojom mieste rovnako zastal," zdôvodnil svoje počínanie krídelník, ktorý sa v NHL pobil prvýkrát.

"Neviem, aké kurzy by boli v Las Vegas na to, že dosiahnem Howeov hetrik, ale asi poriadne vysoké," dodal pre delcotimes.com.

• Zdroj: TASR, nhl.com