Slovenské hokejistky vyhrali domáci prípravný turnaj

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

PRIEVIDZA - Slovenské hokejové reprezentantky sa stali víťazkami medzinárodného Turnaja štyroch krajín v Prievidzi. Zverenky trénera Miroslava Karafiáta rozhodli o svojom celkovom triumfe v sobotňajšom súboji proti Češkám, v ktorom zvíťazili 3:1.

Češky sa síce v 13. min ujali vedenia zásluhou Vanišovej, ale Slovenky ešte pred prvou sirénou dokázali otočiť skóre vo svoj prospech. Do streleckej listiny sa zapísali Nicol Čupková a Jana Kapustová. Po bezgólovej II. tretine pridala gólovú poistku v 51. min Petra Jurčová, čím spečatila cenný triumf Sloveniek.

Tie v apríli čaká premiérová účasť v elitnej kategórii majstrovstiev sveta.

Slovensko - Česko 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 17. Čupková, 20. Kapustová, 51. Jurčová - 13. Vanišová. Rozhodovali: Zemiaková - Habanová, Kúdeľová, vylúčené: 6:9, navyše: Nováková (ČR) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 900 divákov

Konečné poradie turnaja: 1. Slovensko 8, 2. ČR 6, 3. Francúzsko 4, 4. Rakúsko 0

Najlepšie hráčky:

brankárka: Nina Geyerová (Rak.), obrankyňa: Athena Locatteliová (Fr.), útočníčka: Jana Kapustová (SR)

Miroslav Karafiát, tréner Slovenska: "Po dvoch stretnutiach, kedy výsledky viac potešili ako hra, som tentokrát spokojný aj s predvedenou hrou. Dievčatá nastúpili na zápas odhodlané, skoncentrované, o čom svedčí aj fakt, že dokázali otočiť skóre z 0:1 na 2:1. Tento úsek hry bol podľa mňa najkvalitnejší na celom turnaji z našej strany. Druhá časť bola rozkúskovaná, na obidvoch stranách bolo viacerých vylúčených, čím utrpela krása hokeja, ale toto je štýl Češiek. V tretej tretine sme sa vyvarovali chybám a vylúčeniam a pekným tretím gólom sme dosiahli zaslúžené víťazstvo v zápase, aj na turnaji, čo ma teší. Toto bola prakticky generálka na aprílové MS vo Švajčiarsku. Náš káder bude určite posilnený a na svetový šampionát odchádzame s cieľom udržať sa v A-divízii."