Slovan v príprave nestačil na Slaviu, Nitra remizovala

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA Futbalisti slovenského vicemajstra ŠK Slovan Bratislava prehrali v sobotňajšom medzinárodnom prípravnom stretnutí v českej Synot Tip Arene v Edene s domácim účastníkom Gambrinus ligy Slaviou Praha 0:2 (0:0).

Po bezgólovom prvom dejstve potešil svojich fanúšikov v 62. min Jakub Hora, o tri minúty neskôr pridal druhý úspešný zásah "zošívaných" Stanislav Vlček. Slovan mal ideálnu príležitosť znížiť nepriaznivý stav v 70. min, ale Juraj Halenár poslal loptu z pokutového kopu iba do brvna.

Futbalisti ďalšieho corgoňligového klubu FC Nitra hrali v Rakúsku s domácim tímom FC Trenkwalder Admira nerozhodne 1:1 (0:1). Líder druhej najvyššej rakúskej súťaže sa dostal do vedenia v prvom polčase z nariadenej jedenástky, po zmene strán Nitrania vyrovnali tiež z bieleho bodu. V 57. min sa presadil kanonier Róbert Rák, ktorý potrestal predchádzajúci faul v šestnástke domácich na talentovaného Matúša Mikuša.

Pre Slovan i Nitru boli sobotňajšie duely generálkami na jarnú časť najvyššej súťaže Corgoň ligy 2010/2011.

Futbalisti úradujúceho slovenského majstra MŠK Žilina hrali v sobotňajšom medzinárodnom prípravnom stretnutí v Uherskom Hradišti s domácim účastníkom Gambrinus ligy nerozhodne 0:0. Zverenci trénera Pavla Hapala boli síce v zápase aktívnejší, nedokázali však premeniť vytvorené príležitosti. Špílmacher MŠK Jež nastrelil v úvode duelu brvno domácej bránky. Pre Žilinu bolo sobotňajšie stretnutie na pôde po jeseni 9. mužstva najvyššej českej súťaže generálkou na jarnú časť Corgoň ligy 2010/2011.

1. FC Slovácko (ČR-I. liga) - MŠK Žilina 0:0

SK Slavia Praha (ČR-I. liga) - ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)
Góly: 62. Hora, 65. S. Vlček

FC Trenkwalder Admira (Rak.-II. liga) - FC Nitra 1:1 (1:0)
Gól Nitry: 57. Rák (z pok. kopu)

FC Spartak Trnava - FC Petržalka 1898 (I. liga) 2:2 (0:2)
Góly: Koro Kone 2 - Martin Luhový, Schranz

FK DAC 1904 Dunajská Streda - PŠC Pezinok (II. liga - skupina Západ) 0:0

MFK Dubnica - ŽP Podbrezová (II. liga - skupina Východ) 1:1 (1:1)