Zvonerovová nedala Cibulkovej žiadnu šancu na postup

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

DAUHA - Tenisový turnaj WTA Qatar Ladies Open v katarskej Dauhe napokon neuvidí slovenské štvrťfinále. Po postupe Daniely Hantuchovej medzi osmičku najlepších sa rovnaký kúsok nevydaril Dominike Cibulkovej. Súčasná slovenská jednotka nestačila v osemfinálovom súboji na Rusku Veru Zvonarevovú a podľahla jej za 72 minút 1:6, 2:6.

Zvonarevová má stále šancu zopakovať si v Dauhe svoj doteraz najlepší výsledok, ktorým je finále z roku 2008. Vo štvrťfinálovom dueli Zvonarevovej s Hantuchovou pôjde po necelých dvoch týždňoch o reprízu ich vzájomného duelu z thajskej Pattayie, kde bola v semifinále úspešnejšia Slovenka. Celkovo je vo vzájomnej bilancii lepšia ruská hráčka, ktorá zo šiestich zápasov vyhrala štyri.

Cibulková ani v treťom vzájomnom súboji nedokázala zdolať Zvonarevovú. Už postup do osemfinále však pre ňu môže byť úspechom, keďže na turnaji hrala pod antibiotikami po prekonaných horúčkach. Z Kataru si zverenkyňa odnáša prémiu 9525 dolárov a 60 bodov do rebríčka.

Slovenská hráčka vstúpila do osemfinálového zápasu ako víchor. Ofenzívnou aktívnou hrou súperku hneď brejkla a pri svojom podaní mala niekoľko gembalov na 2:0. Pri jednom z nich skončila loptička z rakety Cibulkovej po krížnom bekhende len niekoľko centimetrov za čiarou, čo potvrdilo až "jastrabie oko". Napokon si slovenská hráčka podanie neudržala. Vzápätí čistou hrou stratila servis, začala kopiť chyby, bola nekoncentrovaná a súperka to využila. Cibulková si napokon v prvom sete ani raz nepodržala svoj servis a po 36 minútach ho prehrala hladko 1:6. Štatistika ukázala až 21 nevynútených chýb na jej strane. Aj v druhom dejstve držala Slovenka krok iba v úvode. Od stavu 1:1 už Zvonarevová dominovala a za stavu 5:2 premenila pri svojom podaní druhý mečbal.

"Vždy je dobré, keď človek vyhrá prvý zápas na turnaji, navyše proti takej kvalitnej hráčke, akou je Dominika. Hrala som dnes od začiatku koncentrovane. Proti Daniele to bude ešte ťažie, pretože je to výborná hráčka. V minulosti sme spolu odohrali veľa vyrovnaných zápasov, naposledy v Pattayi. Ak chcem uspieť, musím hrať ešte lepšie ako dnes," povedala Zvonarevová v prvom interview priamo na kurte.

Vera Zvonarevová (Rus.-2) - Dominika Cibulková (SR) 6:1, 6:2