Tenisové legendy bavili, Sampras zdolal Agassiho

Pete Sampras
Pete Sampras

NEW YORK - Bývalý americký tenista Pete Sampras zvíťazil v exhibičnom zápase v rámci podujatia BNP Paribas Showdown v newyorskej hale Madison Square Garden nad ďalším niekdajším lídrom svetového rebríčka ATP Andrem Agassim 6:3, 7:5.

 

Na rozdiel od vlaňajšieho marcového benefičného stretnutia oboch rivalov pod názvom Hit for Haiti v kalifornskom Indian Wells sa tentoraz nevyskytli žiadne disharmonické momenty. Vtedy si Agassi počas štvorhry, na ktorej sa zúčastnili aj Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal, uťahoval zo Samprasovej údajnej prehnanej zdržanlivosti pri dávaní prepitného a následne takmer inkasoval podozrivo zle nasmerované podanie.


"Striktne platonický," odvetil teraz Agassi na otázku z pléna, aký je jeho vzťah s rivalom. "To je najkrajšia vec, akú si o mne povedal za ostatné dva roky," so smiechom zareagoval Sampras a dodal: "V mojich očiach je tá udalosť za nami. Bolo nešťastné, čo sa stalo, a Andre sa mi ospravedlnil. Dnes sme tu a sme rivali i priatelia." Agassi dodal: "Urovnali sme to. Už som asi 150-krát skonštatoval, že som urobil chybu. Podujatie vynieslo veľa peňazí na dobrú vec, ale - žiaľ - mali sme pripnuté mikrofóny a ja som toho priveľa pohovoril. Jedna vec z toho nebola dobrá."

 

V ďalšom newyorskom súboji legiend viedol domáci John McEnroe nad Čechom s americkou adresou Ivanom Lendlom 6:3 v zápase na tzv. profesionálny set do osem gemov, keď odstúpil pre problémy s členkom. Všetci štyri aktéri majú na konte dovedna 37 singlových grandslamových trofejí.Pete Sampras (USA) - Andre Agassi (USA) 6:3, 7:5

Ivan Lendl (ČR) - John McEnroe (USA) 3:6
- skreč, McEnroe odstúpil pre zranenie členka


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA