Senica uštedrila Nitre na jej pôde pätgólovú lekciu

Jaroslav Diviš a Michal ÁčJaroslav Diviš a Michal Áč Zdroj: SITA

NITRA - Futbalisti FK Senica zvíťazili v jedinom piatkovom zápase 20. kola Corgoň ligy na ihrisku FC Nitra presvedčivo 5:0. V tíme hostí, ktorí sa bodovo dotiahli na vedúcu Žilinu, zaznamenal hetrik Juraj Piroska.

Pod Zoborom privítali druhé družstvo tabuľky. Už od druhej minúty hostia viedli, keď po pravej strane potiahol Diviš a zakončoval Piroska. O chvíľu to z uhla skúšal Gorosito, ale namieril iba do bočnej siete. V 9. minúte strieľal spoza šestnástky Piroska. Brankár Chudý bol však pozorný. O desať minút mohol vyrovnať Rák, priamy kop mu však Bolek zneškodnil. V 22. minúte pridali Seničania druhý gól, keď po chybe domáceho gólmana vsietil zblízka Pillár. Onedlho nitrianska obrana zaváhala opäť, keď z ľavej strany poslal loptu pred bránu Lukšík a nikým nestrážený Smetana nemal problém zakončiť. Do kabín sa odchádzalo nakoniec za stavu 0:4, keď svoj druhý gól pridal z päťky Piroska.

V druhom polčase sa zápas prakticky rozohrával. Nitrania mali zopár streleckých pokusov, tie však boli dosť nepodarené. Jedinú gólovú možnosť mal až v 84. minúte Rák, z otočky však pálil tesne nad. To už ale Nitra prehrávala 0:5, keď v 73. minúte fauloval Kolmokov v šestnástke Pirosku, pričom sám faulovaný z bieleho bodu skompletizoval svoj hetrik. V nastavenom čase mohol Piroska dosiahnuť aj štvrtý gól, priamy kop však brankár Chudý vyškriabal na roh.

FC Nitra - FK Senica 0:5 (0:4)
Góly: 2., 43., 72 (z 11 m) Piroska, 21. Pillár, 33. Smetana. Rozhodovali: Vlk, Košecký, Rendko, ŽK: Tóth, Kolmokov - Pillár, M. Ďurica, Strnad, 960 divákov.

Nitra: Chudý - Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Áč - Král (55. Šimončič) - Kolár, Rák, Hodúr, Schulmeister (55. Sloboda) - Mikuš (79. Glenda)

Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Lukšík - Strnad (82. Faleiro) - J. Diviš (86. Gajdoš), Kóňa, Piroska, M. Ďurica - Smetana (83. Hošek)

Ivan Vrabec, tréner Nitry: "Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Zlomil nás gól v druhej minúte a po inkasovanom druhom góle hostia už dominovali celý zápas. Máme čo zlepšovať. Dostali sme KO a máme čo robiť, aby sme sa z toho dostali."

Stanislav Griga, tréner Senice: "Musím vyjadriť spokojnosť, ako si ziskom bodov tak i s výsledkom. Hlavne v prvom polčase sme hrali dobre, v druhom si to hráči už užívali. Nepredpokladali sme, že to bude dnes tak jednoznačné. So štartom do novej sezóny som spokojný."