VIDEO Liverpool zdolal United, Kuyt s hetrikom

Dirk Kuyt a Raul MeirelesDirk Kuyt a Raul Meireles Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 29. kola Premier League nad lídrom z Manchestru United jednoznačne 3:1.

Strelcom všetkých troch gólov domácich bol holandský krídelník Dirk Kuyt, ktorý sa presadil dvakrát v prvom polčase v rozmedzí piatich minút a po niečo vyše hodine hry zavŕšil hetrik. V nadstavenom čase ešte kozmeticky upravil konečné skóre na 3:1 mexický útočník hostí Javier Hernández. Zverenci trénera Kennyho Dalglisha pripravili pre vedúce mužstvo súťaže tretiu prehru v sezóne a zároveň druhú v rade. Liverpool sa v tabuľke posunul na šieste miesto o dva body pred Bolton. "Červení diabli" sú stále na prvej priečke s trojbodovým náskokom pred Arsenalom, no ten má ešte zápas k dobru.

Tottenham len remizoval na ihrisku predposledného Wolverhamptonu 3:3. Po dva góly strelili domáci útočník Kevin Doyle a na strane hostí Jermaine Defoe. Rus Roman Pavľučenko síce naklonil na začiatku druhého dejstva misky váh na stranu londýnskeho tímu, no bod za remízu zachraňoval tri minúty pred koncom domáci Steven Fletcher.

FC Liverpool - Manchester United 3:1 (2:0)
Góly: 34., 39. a 65. Kuyt - 90.+ J. Hernández
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý duel a v 45. min dostal žltú kartu

Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur 3:3 (2:2)
Góly: 20. a 40. Doyle (druhý z pok. kopu), 87. S. Fletcher - 30. a 35. Defoe, 48. Pavľučenko

• Zdroj: SITA, footyroom.com