VIDEO Fiesta na Nou Campe: Postupuje Barcelona

Samir Nasri a Xavi Hernandez Samir Nasri a Xavi Hernandez Zdroj: SITA

BARCELONA - Barcelona a Šachťor Doneck sa v utorok stali prvými štvrťfinalistami Ligy majstrov 2010/2011. Obe mužstvá v odvetných zápasoch osemfinále triumfovali, pričom ich súperi Arsenal Londýn respektíve AS Rím dohrávali iba s desiatimi hráčmi.

Barcelona chcela vo svojom domovskom stánku čo najskôr zmazať manko z úvodného duelu a už po necelých štyroch minútach mal na to príležitosť Pedro. Výborný pas od Xaviho však nespracoval najlepšie a dobrú šancu premrhal. Po štvrťhodine hry ohrozil brankára Londýnčanov z priameho kopu aj Alves, no ani on neuspel. Gólman Szczesny sa však pri ďalšom zákroku zranil a už po 19 minútach musel prepustiť miesto Almuniovi. Tlak domácich pokračoval počas celého prvého polčasu, no Katalánci dlho nevedeli nájsť recept na dobre organizovanú obrannú líniu súpera. Nepochodili Messi s Villom a Correiova delovka skončila na tyčke. Barce to vyšlo až v nadstavenom čase, po veľkej chybe Fabregasa poslal Iniesta loptu za obranu na Messiho a ten proti brankárovi nezaváhal.

Arsenal musel v druhom dejstve otvoriť hru, aby si zachoval šance na postup, no nedokázal ohroziť súperovu bránku. Nanešťastie pre domácich, v 53. minúte po rohu Nasriho poslal loptu do vlastnej siete Busquets a nechcene naklonil misky váh na stranu Arsenalu. Angličania sa však netešili dlho, keď už o tri minúty neskôr uvidel druhú žltú Van Persie a Barcelona si s výhodou o jedného muža poradila výborne. V 69. minúte zvýšil na 2:1 Xavi a v 71. pridal svoj druhý gól v zápase Messi, ktorý premenil pokutový kop.

FC Barcelona (Šp.) - FC Arsenal (Angl.) 3:1 (1:0) - prvý zápas: 1:2, postupuje Barcelona
Góly: 45.+ a 71. Messi (druhý z pok. kopu), 69. Xavi Hernádez - 53. Busquets (vl.), ČK: 56. Van Persie (Arsenal), rozhodoval: Busacca (Švaj.)

Barcelona: Víctor Váldes - Dani Alves, Busquets, Abidal, Adriano (90. Maxwell) - Mascherano (88. Keita), Xavi Hernández, Iniesta - Pedro, Messi, Villa (82. Afellay)

Arsenal: Szczesny (19. Almunia) - Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy - Wilshere, Diaby - Rosický (73. Aršavin), Fábregas (78. Bendtner), Nasri - Van Persie

• Zdroj: TASR, SITA, goalsarena.com