VIDEO Budaj s prehrou, gól Hossu a prihrávka Jurčinu

Peter Budaj likviduje strelu CullenaPeter Budaj likviduje strelu Cullena Zdroj: SITA

NEW YORK - V deviatich utorňajších stretnutiach NHL sa do štatistík zapísali dvaja Slováci. Útočník Chicaga Marián Hossa strelil svoj 19. gól v sezóne, Blackhawks však prehrali na ľade Floridy. Obranca New York Islanders Milan Jurčina prispel jednou asistenciou k víťazstvu svojho tímu pred vlastnými fanúšikmi nad Torontom.

V Minnesote sa 36. raz v sezóne objavil v bránke Colorada slovenský gólman Peter Budaj. No po 60 minútach odchádzal z ľadu zo sklonenou hlavou a 14. prehrou v ročníku. Hoci "lavíny" ešte v 37. min viedli 2:1, domáci v druhej tretine vyrovnali a v tretej troma gólmi poslali po výsledku 5:2 Colorado do kolien. Záverečný gól strelil 4 sekundy pred koncom Brodziak do prázdnej bránky hostí. Budaj zlikvidoval 20 z 24 striel a pripísal si tretí menší trest v tejto sezóne, keď v 58. min inkasoval dve minúty za hrubosť.

V utorok sa skončila skvelá séria obrancu Buffala Andreja Sekeru, ktorý zaznamenal v predchádzajúcich piatich zápasoch dovedna desať kanadských bodov za dva góly a osem prihrávok a celkovo posunul svoju bilanciu v sezóne na 3+19. Proti Pittsburgh vyšiel bojnický rodák naprázdno, počas 22:40 min na ľade si pripísal tri strely a jednu "mínusku".

Marek Svatoš sa nedočkal bodového zápisu ani v 6. zápase v drese Ottawy. O prekvapujúce víťazstvo "senátorov" na ľade New Jersey 2:1 sa však zaslúžil práve jeho útok a najmä dvoma gólmi krídelník Erik Condra, ktorý hral len 10. zápas v NHL. Svatoš si počas 13 minút na ľade pripísal dve "plusky" a jednu strelu na Brodeura.

Philadelphia čakala na víťazstvo nad Edmontonom od 19. marca 2001 takmer 10 rokov a na domáci triumf nad týmto súperom dokonca od 9. novembra 2000, no v utorok nemala s Oilers žiadne problémy. "Letci" triumfovali 4:1, obrancovi Andrejovi Meszárošovi sa počas takmer 23 minút na ľade nepošťastilo byť ani pre jedinom zásahu svojich spoluhráčov, no nechýbal pre jedinom góle "olejárov" a zápas skončil s "mínuskou" na konte.

Zlým mužom stretnutia v Montreale bol kapitán Bostonu Zdeno Chára. Rodák z Trenčína v závere druhej tretiny narazil na mantinel domáceho krídelníka Maxa Paciorettyho. Ten po Chárovom zákroku vrazil hlavu do plexiskla, spadol na ľad a niekoľko minút na ňom ležal bez pohybu, kým ho neodniesli na nosidlách. Rozhodcovia jeho zákrok "odmenili" vyšším 5-minútovým trestom za nedovolené bránenie, ku ktorému pridali aj trest do konca zápasu.

New Jersey - Ottawa 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 45. Eliáš (Rolston, Zubrus) - 25. Condra (Shannon, Greening), 58. Condra (Spezza, Phillips).
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:21. Brankári: Martin Brodeur - C. Anderson. Diváci: 15 978.

NY Islanders - Toronto 4:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 23. Konopka (JURČINA, DiBenedetto), 32. Nielsen (Okposo, A. MacDonald), 49. Grabner (Comeau, Josh Bailey), 65. Comeau (Martínek, Nielsen) - 23. Aulie (Brent, M. Brown), 39. Brent (C. Armstrong), 49. Kuľomin (Grabovskij, Kessel).
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:27. Brankári: Montoya - Reimer. Diváci: 9217.

Philadelphia - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 9. Briere (Matt Carle, Leino), 18. J. Carter (Briere, C. Giroux), 28. J. Carter (Timonen, Van Riemsdyk), 60. Betts (C. Giroux) - 29. Jacques (Šmíd).
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Šmíd (Edmonton) 5 min za narazenia na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:25. Brankári: Bobrovskij - Dubnyk. Diváci: 19 730.

Pittsburgh - Buffalo 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 22. J. Neal (Engelland, Jordan Staal), 25. Z. Michálek (J. Neal, Letestu), 54. Letestu (Z. Michálek) - 3. Niedermayer (Myers).
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:30. Brankári: M.-A. Fleury - R. Miller. Diváci: 18 314.

Montreal - Boston 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 9. Eller (Moen, Mara), 18. Eller (Moen, A. Kosticyn), 28. B. Gionta (Gomez, Plekanec), 36. Wisniewski (Cammalleri, Desharnais) - 54. Lucic (Krejčí).
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: R. White 5+10 min za bitku - Boychuk 5 min za bitku, CHÁRA 5+DKZ nedovolené bránenie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:31. Brankári: Price - Rask. Diváci: 21 273.

Florida - Chicago 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Góly: 5. Booth (Řepík), 10. Clay Wilson (Bergfors, Samsonov), 20. Reasoner (Booth, Ellerby) - 32. P. Kane (B. Campbell, R. Johnson), 34. MARIÁN HOSSA (Bolland, Bickell).
Vylúčení: 3:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 15:39. Brankári: Vokoun - C. Crawford (21. Turco). Diváci: 16 132.

Minnesota - Colorado 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 8. Havlát (Brodziak, Burns), 38. Brunette (P.-M. Bouchard, Spurgeon), 51. Madden (Matt Cullen, Kobasew), 54. Spurgeon (Havlát, Nyström), 60. Brodziak (Zanon, Bäckström) - 27. K. Porter (R. Wilson, Stastny), 37. Stastny (Hejduk, Duchene).
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: McLeod (Colorado) 10 min osobný trest, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 25:30. Brankári: Niklas Bäckström - BUDAJ. Diváci: 18 441.

Phoenix - Vancouver 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 4. Belanger, 11. Doan (Belanger, Schlemko), 40. Korpikoski (Belanger, Rozsíval) - 12. Hamhuis (Samuelsson, D. Sedin), 30. H. Sedin (Kesler, Ehrhoff), 33. Salo (H. Sedin, D. Sedin), 63. Hamhuis (H. Sedin, D. Sedin).
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:39. Brankári: Bryzgalov - Luongo. Diváci: 12 843.

San Jose - Nashville 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 9. Clowe (Heatley, Demers), 25. Braun (Heatley, Clowe), 64. Marleau (I. White) - 15. J. Ward (Erat, S. Weber), 27. S. Weber (Legwand, Erat).
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:25. Brankári: Niemi - Rinne. Diváci: 17 562.

• Zdroj: SITA, nhl.com