Demitra absolútnym rekordérom ruských vyraďovacích súťaží

Pavol DemitraPavol Demitra Zdroj: internet

JAROSLAVĽ - Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra (36) sa v stredu stal absolútnym rekordérom v najvyšších ruských súťažiach, keď vo vyraďovacej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bodoval už v deviatich dueloch v rade. Hokejista od začiatku súbojov o Gagarinov pohár bodoval už v deviatich zápasoch za sebou a dosiahol v nich už 12 kanadských bodov za jeden presný zásah a jedenásť asistencií.

 

V najvyššej ruskej súťaži sa v minulosti podarilo trojici hráčov bodovať vo ôsmich zápasoch v rade. Jevgenij Koreškov na jar 2001 nazbieral vo ôsmich zápasoch desať bodov, o štyri roky neskôr Pavel Daciuk v rovnakom počte stretnutí získal desať kanadských bodov. V ďalšej sezóne si Alexej Morozov rovnako v ôsmich dueloch pripísal neuveriteľných 16 bodov.

 

Slovenskému útočníkovi v službách Lokomotivu Jaroslavľ sa podarilo vytvoriť rekord vo štvrtkovom zápase na domácom ľade proti Dinamu Riga, v ktorom v druhom dejstve asistoval Karlovi Rachůnkovi pri treťom presnom zásahu Lokomotivu. Pavol Demitra je v súčasnosti na druhom mieste v produktivite v play-off za svojim spoluhráčom Josefom Vašíčkom.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Internet
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy