VIDEO Žilina stále bez výhry, remíza v Dun. Strede

Ivan Lietava strelil prvý gól ŽilinyIvan Lietava strelil prvý gól Žiliny Zdroj: TASR

DUNAJSKÁ STREDA - Domáci hnaní výbornou kulisou sa lepšie prispôsobili ťažkému terénu a keď zistili, že Žilinčania nie sú vo svojej koži, začali ohrozovať hosťujúcu bránku. Prvý strelecký pokus vyslal po peknom uvoľnení Helísek, tvrdou krížnou strelou namieril vedľa. V 16. min Tomčák predĺžil Hassanov center na Matůša, ten však z "päťky" prestrelil bránku.

Hostia, ktorí sa spoliehali na kontry, prvýkrát pohrozili v 19. min. Po rýchlo zahranom aute Gergela unikol Škvarka, no brankár Novota jeho pokus skrotil. V 23. min obecenstvo zaburácalo. Obert centrom našiel Tomčáka, ktorý si ukážkovo spracoval loptu a z otočky strelou od ľavej žrde rozvlnil sieť - 1:0. O tri minúty mal strelec na kopačkách aj druhý gól, keď Šourek v strede stratil loptu, Helísek v prečíslení vysunul Tomčáka a jeho delovka skončila na bočnej sieti. V 27. min si Žilina pripísala jedinú strelu v prvom polčase, keď Majtán vystrelil vedľa. V závere to ešte raz skúšal agilný Tomčák, z hranice šestnástky vypálil tvrdo, ale nepresne.

Po prestávke hostia nastúpili ako vymenení a v priebehu polhodiny otočili skóre. V 56. min Mrázov priamy kop vyrazil Novota z "vinkľa", o sedem minút neskôr Ceesay z hranice šestnástky tesne preloboval bránku. Hneď nato však asistoval na vyrovnávajúci gól, keď vysunul Lietavu a ten svojou prvou strelou prekonal Novotu - 1:1. Naďalej sa hralo na domácej polovici ihriska a v 74. min Gergel po dravom úniku našiel spätnou prihrávkou Majtána, ktorý doklepol loptu do siete - 1:2. Keďže sa ani domáci nechceli zmieriť s prehrou, záverečná štvrťhodina dvíhala divákov zo sedadiel. V 78. min Halimiho dlhá lopta za obranu našla Helíska, po ktorého centri Tomčák strelou do vzdialenejšieho rohu vyrovnal. V 85. mal gól na kopačke obranca Obert, ktorý po spätnej prihrávke Tomčáka v čistej šanci neprestrelil Dúbravku. Hosťujúci gólman sa vyznamenal aj o dve minúty neskôr, keď po Matůšovej hlavičke vytlačil loptu spod brvna.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:2 (1:0)
Góly: 23. a 78. Tomčák - 65. Lietava, 74. Majtán, ŽK: 29. Lietava, 38. Štrba, 40. M. Ceesay (všetci Žilina), rozhodovali: Olšiak - T. Mókoš, Kubačka, 3757 divákov

Dunajská Streda: Novota - Obert, Hílek, Hrabáč, P. Ďurica - Helísek, Boya, Halimi (80. Pereira), Hassan Ahmed (64. M. Filo) - Matůš, Tomčák (86. Lénárth)

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Guldan, Šourek, Patrik Mráz - Poliaček (38. Ceesay), Štrba, Škvarka (81. Zjuzins), Gergel (90.+ Leitner) - Lietava, Majtán

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Podarilo sa nám streliť gól. Po zmene strán sme hrali slabých 20 minút. Súper prevzal iniciatívu, hral lepšie kombinačne a vyťažili z toho dva góly. Dokázali sme ešte vyrovnať, napokon sme mohli ešte aj zvíťaziť. Som spokojný s tým že aj diváci odchádzali domov spokojní."

Pavel Hapal, tréner Žiliny: "Dali sme dva góly. Dokázali sme otočiť výsledok v náš prospech. Ako skúsené mužstvo sme si mali už toto vedenie udržať. Napokon domáci využili náš vlažný výkon v prvom polčase a dokázali s nami remizovať. Dúfam, že dva góly nás naštartujú k ďalším stretnutiam."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv