VIDEO Poprad vyhral v Bystrici a vyrovnal sériu

hokejisti Popradu sa tešia z gólu v sieti Miroslava Šimonovičahokejisti Popradu sa tešia z gólu v sieti Miroslava Šimonoviča Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Domácim sa splnilo veľké želanie, začať štvrté semifinále rýchlym gólom, ktorý by ich upokojil a nasmeroval na ďalšie víťazstvo. Už v 5. min vyplnil zbožnú žiadosť Rumpel, Suchému puk preskočil cez hokejku a čiperný domáci útočník otvoril skóre.

Úvodný gól dodal domácim krídla, vypracovali si množstvo šancí, štyrikrát bol pri nich Tománek, aj Hvila mohol zvýšiť skóre, brankárovi Lipovskému však vždy pomohol reflex, alebo nepresná muška strelcov. Prvá tretina napokon skončila pre domácich katastrofálne, inkasovali trikrát a po pravde nemuseli ani raz. V 10. min nechali obrancovia Kopeckého v polobrate príklepom vyrovnať, V 16. min opäť po hrúbke domácich obrancov pridal ďalší gól Svitana a vrcholom bolo dosolenie skóre tri sekundy pred koncom, keď v presilovke po krížnej nahrávke od Škoviru s menšími problémami poslal Kuľha domácich do šatne v mizernej nálade.

V druhej tretine sa dlho len korčuľovalo a máločo vymýšľalo, domáci nevyužili dve presilovky, v 30. min Cebákov nádejný pokus vykryl Lipovský a rovnaký hráč zahodil v 40. min tutovku na kontaktný gól. Poprad pevne kráčal za svojím cieľom vydolovať spod Urpína aspoň jedno víťazstvo a pri dvojgólovom náskoku v druhej tretine ho mohli zveľadiť Lundberg i v brejku osamotený Škovira. V 37. min Lažo s D. Brejčákom pobavili divákov bitkou, dôležitejšie však bolo skóre, a to veštilo pre domácich nepríjemnosť v nádejne sa vyvíjajúcej sérii.

Pred treťou tretinou bolo otázne, či Popradčania s piatimi obrancami 'udýchajú' zápas, V 42. min Češíkov nájazd skončil pokusom mimo bránky, na druhej strane Kopeckého ľuft zachránil domácich od pohromy. Domáci čoraz výraznejšie otvárali zadné dvierka a v 47. min ich mohol za benevolentnosť potrestať Lundberg, v 50. min pohrozil opäť, čas pre domácich neuveriteľne rýchlo ubiehal a navyše Sýkora oslabil 'baranov' v dosť nevhodnej chvíli. V 52. min Svitana nepotrestal ďalí veľký kiks domácej obrany, jej chaos očividne narastal, možno aj zásluhou bezmocnosti presunúť hru na druhú stranu. Záver vyznel už neutrálne, bez zlomového momentu a 'kamzíci' si odviezli domov zaslúžené cenné víťazstvo. Presne 3:58 min pred koncom siahli 'barani' na vabank  s odvolaným brankárom, Šimonovič sa onedlho vrátil do bránky, po vylúčení Jasečka sa opäť pobral na striedačku. Do konca zápasu chýbalo 93 sekúnd a Hvila konečne pretlačil puk do bránky, to však už nič nezmenilo, napriek ďalšej power play domácich, na víťazstve Popradu.

HC'05 B. Bystrica - HK Poprad 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Rumpel (Češík), 59. Hvila (Češík) - 10. Kopecký (Wanvig, Svitana), 16. Svitana (Wanvig), 20. Kuľha (Škovira, Suchý).
Rozhodcovia Ország, D. Konc - Tvrdoň, Bundil, vylúčení 6:8, navyše Bambúch (Bystrica) 10 min za filmovanie, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, 3333 divákov. Stav série 2:2.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Výhodu, že sme dali vedúci gól, sme nevyužili. Ľahkovážnym spôsobom sme si nechali streliť tri góly. Potom sme sa snažili vsietiť kontaktný gól, ale nevyšlo nám to. Súper úporne bránil a keď sme si vytvorili nejaké šance, tak koncovka bola jalová. Kontaktný gól prišiel veľmi neskoro, boli sme už v časovej tiesni a vyrovnať sa nám nepodarilo. Séria je vyrovnaná, ide sa odznova a musíme niečo vymyslieť v Poprade."

Ján Jaško (tréner Popradu): "Mali sme takzvaný nôž na krku, ale mužstvo podalo heroický výkon. Aj si piatimi obrancami a s juniorskou útočnou formáciou sme dokázali tento zápas zvládnuť. Domnievam sa, že prvý gól, ktorý sme dostali, nás nepoložil, ale naopak, pohnal nás dopredu. Snažili sme sa byť aktívni v útočnej tretine a viac dostať pod tlak domácich obrancov. Dva góly sme strelili po chybách súpera a tretí tri sekundy pred koncom prvej tretiny sa ukázal ako víťazný. V Ďalšom priebehu sme si vytvorili niekoľko iných šancí, najmä v druhej časti, v ktorej sme mohli odskočiť súperovi. Napokon sme zápas dotiahli do víťazného konca."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv