Sagan v 2. etape tretí, záver pretekov vynechá

Peter Sagan v záverečnom špurtePeter Sagan v záverečnom špurte Zdroj: internet

KOKSIJDE - Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 2. etape pretekov KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde 2011 v Belgicku, ktorá viedla z Oudenaarde do Koksijde a merala 219 km, na 3. mieste.

V celkovom poradí patrí jazdcovi tímu Liquigas-Cannondale 5. priečka. Sagan v hromadnom špurte stredajšej etapy prehral iba s Rusom Denisom Galimzjanovom a Nemcom Johnom Degenkolbom. Lídrom pretekov sa stal Holanďan Lieuwe Westra.

"V dnešnej etape vietor zhoršoval podmienky, ale to patrí k cyklistike. Asi po 105 kilometri prišli prudké steny, aj známy kopec Kemmelberg, kde nás ušlo asi 25 jazdcov. Boli sme tam traja z Liquigas-Cannondale, ale v závere nás balík zišiel. Fúkal stále silný bočný vietor, trhalo sa to. ale aj schádzalo," povedal pre svoju oficiálnu webovú stránku Sagan, ktorý k rozhodujúcemu špurtu dodal: "Do cieľa sa išli tri okruhy, bol som na špici, výdatne mi pomáhali kolegovia. Len škoda, že som zaváhal a neskoro som vyšpurtoval zo šiestej pozície. Ak by bol cieľ o pár metrov ďalej, zvíťazím... Takto som dofrčal na treťom mieste, ale ja tak mám radosť."

Podujatie "Tri dni De Panne" absolvuje veľa jazdcov ako generálku pred prestížnejšími pretekmi Okolo Flámska. "Zajtrajšiu poslednú etapu nepôjdem. Rozhodlo o tom vedenie, ktoré chce, aby som sa šetril na nedeľu, kedy sa pôjdu príťažlivé preteky Okolo Flámska," oznámil Sagan.

2. etapa (Oudenaarde - Koksijde, 219km): 1. Denis Galimzjanov (Rus.) Kaťuša 5:08:18 h, 2. John Degenkolb (Nem.) HTC-Highroad, 3. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 4. Tomas Vaitkus (Litva) Astana, 5. Romain Feillu (Fr.) Vacansoleil-DCM, 6. Aidis Kruopis (Litva) Landbouwkrediet všetci čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Lieuwe Westra (Hol.) Vacansoleil-DCM 9:30:43 h, 2. Bert De Backer (Belg.) Skil - Shimano rovnaký čas, 3. John Degenkolb (Nem.) HTC-Highroad, 4. Arnoud Van Groen (Hol.) Veranda's Willems - Accent obaja +2 s, 5. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 6. Dmitrij Muravijev (Kaz.) RadioShack obaja +4.