VIDEO Dortmund nezaváhal, Bayern sa natrápil

Spoluhráči sa radujú so strelcom gólu Mariom GötzemSpoluhráči sa radujú so strelcom gólu Mariom Götzem Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Borussie Dortmund si na čele nemeckej bundesligy stále držia sedembodový náskok pred Leverkusenom. V zápase 28. kola doma jasne zdolali Hannover 4:1.

Dortmund síce v 57. minúte inkasoval ako prvý, Götze však vzápätí vyrovnal a Barrios dvoma gólmi strhol vedenie na stranu favorita. Triumf potvrdil v závere Grosskreutz. Leverkusen si vezie tri body z Kaiserslauternu zásluhou gólu Sama štvrťhodinu pred koncom. V drese domácich hral slovenský útočník Adam Nemec iba do 56. minúty.

Na tri body sa poriadne nadrel mníchovský Bayern. Bavori si mali doma s poslednou Borussiou Mönchengladbach podľa papiera hladko poradiť, ale trápenie ukončil až v 77. minúte Holanďan Robben.

Hoffenheim - Hamburg 0:0

Bayern Mníchov - Borussia Mönchengladbach 1:0 (0:0)
Gól: 77. Robben

Werder Brémy - VfB Stuttgart 1:1 (1:1)
Góly: 34. Frings - 13. Hajnal

Borussia Dortmund - Hannover 4:1 (0:0)
Góly: 59. Götze, 64. a 73. Barrios, 83. Grosskreutz - 57. Abdellaoue

Mainz - Freiburg 1:1 (0:1)