VIDEO Futbalové kuriozity: Maska, dres a premet

Zábava s maskou vyšla Neymara drahoZábava s maskou vyšla Neymara draho Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbal nie je iba o góloch a bodoch, ale prináša so sebou aj neopakovateľné situácie alebo emócie. Od vrcholovej úrovne až po poslednú dedinskú súťaž na celom svete by sa ním ľudia mali predovšetkým zabávať. Posledné dni boli bohaté na viaceré kuriozity, ktoré sa oplatí vidieť.

Na najvyššej úrovni zaujal divoký zápas v Copa Libertadores, čo je juhoamerická obdoba európskej Ligy majstrov. Zápas medzi brazílskym Santosom a čilským Colo Colo priniesol 5 gólov, ale aj 5 červených kariet. V Južnej Amerike často nič neobvyklé, ale minimálne jedno vylúčenie mimoriadne zaujalo. Hviezda domáceho tímu Neymar (19), o ktorého sa už bijú európske veľkokluby, zvyšovala v 51. minúte na 3:0 a zdalo sa, že zápas bude jasnou záležitosťou Santosu. Talentovaný mladík sa šikovne zorientoval pred pokutovým územím, obišiel všetko čo mu stálo v ceste a nezadržateľne skóroval. Gól išiel osláviť pod tribúnu k fanúšikom, pričom si na trávniku všimol papierovú masku so svojou podobizňou a v eufórii si ju nasadil na hlavu. Pre takýto druh oslavy však nemal pochopenie hlavný rozhodca Silvera z Uruguaja a hráčovi ukázal žltú kartu. Keďže Neymar už od 9. minúty po faule jednu na konte mal, nasledovalo vylúčenie. Nepomohli ani protesty samotného futbalistu, spoluhráčov, realizačného tímu či piskot fanúšikov. Nahnevaný supertalent napokon po od zlosti hodil masku po rozhodcovi a musel opustiť ihrisko. Už o tri minúty dostal ďalšiu červenú kartu aj jeho spoluhráč Ze Eduardo, ako aj hosťujúci Scotti. V záverečnej desaťminútovke Colo Colo ešte duel zdramatizovalo, keď v rozpätí piatich minút znížilo na 2:3. Na vyrovnanie už však nemalo sily a bodku za divokým duelom dalo ďalšie vylúčenie na oboch stranách, v 90. minúte sa pred očami začervenalo Elanovi a Jorquerovi.

Červená karta v rukách rozhodcu hrala hlavnú úlohu aj v ďalšom zápase. Štvrté kolo americkej MLS ponúklo zápas Vancouver - New England. Súperi sa napokon rozišli po nerozhodnom výsledku 1:1, ale zaujala predovšetkým situácia po otváracom góle. V 56. minúte mali domáci výhodu pokutového kopu a úspešným exekútorom sa stal Francúz Eric Hassli (29). Gól sa rozhodol osláviť s fanúšikmi a chcel im hodiť svoj dres. Túto oslavu mal dôkladne pripravenú, keďže pod dresom mal ešte jeden - identický. Hlavný rohodca bol však mimoriadne pozorný a keďže Hassli už mal na konte žltú kartu zo 49. minúty, nasledovalo vylúčenie. Bývalý hráč Zürichu nechcel veriť, že takýmto spôsobom oslabil svoj tím. Hostia napokon početnú prevahu využili na vyrovnanie, v 90. minte zariadil remízu Schilawski.

"Bolo to pre fanúšikov, chcel som im spraviť radosť. Som šokovaný, že som bol vylúčený a veľmi sa ospravedlňujem celému tímu, že som ho oslabil takouto hlúposťou," kajal sa smutný Hassli pre oficiálnu klubovú stránku.

Na záver ponúkame pokutový kop spojený s netradičnou akrobaciou. Na kopnutie penalty existuje množstvo spôsobov, ale ten, ktorý ponúkol fínsky futbalista Joonas Jokinen (16) sa len tak nevidí. Mladý Fín oblieka dres švajčiarskeho klubu FC Baar a v zápase proti FC Sempach sa jeho realizácia pokutového kopu bola mimoriadne neobvyklá. Strelu namieril do ľavej časti brány a po kopnutí do lopty si dovoli akrobatický premet, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani skúsení gymnasti. Za svoj ojedinelý kúsok si určite zaslúži uznanie a v najbližších dňoch si zrejme vďaka videu užije svoju chvíľku slávy.

• Zdroj: športky, youtube