Cibulková dúfa, že Srbky nechytia formu a la Kvitová

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

BRATISLAVA - Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková vlani v Belehrade proti Srbkám v zápase o svetovú skupinu Pohára federácie chýbala pre zranenie slabín, o to viac sa teší na víkendovú bratislavskú konfrontáciu s týmto tímom.

 

"Dúfam, že sú pred nami také super zápasy ako pred štyrmi rokmi v Košiciach, že sa to bude divákom páčiť a budeme hrať tak dobre. Dúfam tiež, že nás fanúšikovia prídu povzbudiť a bude ešte lepšia atmosféra ako v tých Košiciach, ale to by sa ľudia museli naozaj veľmi snažiť, čo je výzva pre Bratislavu. Pre nás sú výzvou takto silné súperky," usmiala sa Dominika Cibulková, ktorá v júli 2007 v Steel aréne odohrala legendárny "maratón" proti Jelene Jankovičovej. Prehrala 7:9 v treťom sete, ale súperku "odrovnala" do takej miery, že Srbka už v nedeľu nevládala nastúpiť a domáce družstvo zvíťazilo 4:1. 

 

 

"Ten zápas svojím spôsobom naštartoval moju kariéru, pretože som po ňom mala úplne iné sebavedomie. Je to pamätný súboj, ešte hádam pol roka sme ho s Jelenou rozoberali v šatniach na turnajoch vždy, keď sme sa videli. Tradovalo sa, ako ona úplne odpadla, ale medzičasom je to už veľmi dávno. S Anou Ivanovičovou mám úplne normálny vzťah: pozdravíme sa, povieme si ´ahoj, ako sa máš?´, ale so žoviálnejšou Jelenou sa viac dá porozprávať, niekedy sa rozkecá, sme ´okej´. Na kurte je z týchto dvoch stabilnejšou hráčkou. Ana je taká špecifická, snaží sa hrať rýchlo, strieľa do toho a záleží na tom, či jej to tam padá. Nikdy neviete, ako sa vyspí a aký má deň. Človek vopred netuší, čo od nej na kurte očakávať. Ak je pravda, že vo Fed Cupe väčšinou nehrá príliš dobre, tak azda si nejakú tú nervozitu prinesie aj sem. Dúfam, že žiadna zo Srbiek nevychytí proti nám takú formu, ako vo februári Petra Kvitová," skonštatovala na margo súperiek tradične dobre naladená Dominika.

 

Cibulková v tejto sezóne zmenila program a na konci amerického turné neprešla z tvrdého povrchu bez primeranej prípravy na najpomalší, čo jej v minulosti zvyklo spôsobiť zdravotné problémy.

 

"Chcem si zvyknúť na antuku postupne, aby som v plnom zdraví mohla absolvovať nielen bratislavský zápas, ale aj všetky veľké turnaje na nej. Tento povrch mám rada, som na antuke ako doma, ani teraz som sa nemusela nejako dlho adaptovať. Samotný dvorec v NTC je trošku rýchlejší a v pondelok dopoludnia som mala problém, že sa mi to nejako šmýkalo, ale popoludní už to bolo lepšie."

 


Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA